Θερμαϊκός κορυφής!

Στην πρώτη θέση (με σγυκάτοικους) του βαθμολογικού πίνακα του 3ου Ομίλου – φωτιά – της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, «σκαρφάλωσε» ο Θερμαϊκός Στομίου μετά και το νέο του «διπλό» στον Νέο Περιβόλι, επί του τοπικού Αστέρα.

Σε ένα όμιλο «συγκάτοικοι είμαστε όλοι στην τρέλα», ο Θερμαϊκός Στομίου έπιασε στην κορυφή με 12 βαθμούς τους Ατρόμητους/Θύελλα Λάρισας και Πελασγιώτιδα, αφήνοντας τον Αστέρα Ν. Περιβολίου στην 11η θέση του Ομίλου με 9 βαθμούς! Τουτέστιν, δέκα θέσεις κάτω, μία όμως νίκη μακριά.

Το σκορ για τον Θερμαϊκό Στομίου άνοιξε στο 30′ ο Γιάννης Τσιάρας με σουτ έξω από τη περιοχή, για να κλείσει το ημίχρονο με το υπέρ του Στομίου, 0 – 1, σκορ.

Στην επανάληψη και στο 75′ ο Θερμαϊκός «κλείδωσε» την νίκη του με ένα δεύτερο τέρμα που ήρθε στο 75ο λεπτό με πέναλτι του Κώστα Ξαφάρα. Νωρίτερα το είχε κερδίσει ο Γιώργος Ταπατάς.

Παρόλα αυτά στο 80′ οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να μπουν και πάλι στο ματς, εάν η κεφαλιά του Τζέκα κατέληγε στα δίχτυα αντί του δοκού του Φωτίου.

Οι άνθρωποι του Θερμαϊκού Στομίου ευχαριστούν θερμά τη διοίκηση του Νέου Περιβολίου για την άριστη φιλοξενία στο σημερινό παιχνίδι. Από την άλλη, η διοίκηση του Νέου Περιβολίου συγχαίρει τη διαιτητική τριπλέτα για τις αποφάσεις που είχε στην αναμέτρηση.

Αστήρ Νέου Περιβολίου (Δημήτρης Κοτσανούλης): Κοτσανούλης, Σφέτσος (70′ Χρόνης), Παλαντζάρας, Μάλτζιαρης, Αργύρης, Κόκκινος, Παπανικολάου (50′ Τζέκα), Νασιούλας, Μαμαλούδης (70′ Τσουμπέκας), Λιντέρης, Μπαλούλης.

Θερμαϊκός Στομίου (Γιώργος Σκρέτας): Φωτίου, Μυλωνάς, Καρέτζος, Ταπατάς, Τοπάλης, Θεοδώρου, Αντωνίου, Βλούχος (70′ Λιάκος), Πολύζος (75′ Αλβανός), Οικονόμου (60′ Ξαφάρας), Τσιάρας Ι.