«Θύελλα» παρέσυρε τον Απόλλωνα!

Τρία γκολ και δύο δοκάρια ήταν ο σημερινός απολογισμός για την Θύελλα Ελάτειας, όπου επικράτησε στην έδρα της του Απόλλωνα Γαλήνης για την 19η στροφή του 3ου ομίλου της Γ΄τοπικής κατηγορίας.

Με το σημερινό τρίποντο λοιπόν, το συγκρότημα του Στέλιου Παπαδόντα έφθασε τους είκοσι τέσσερις βαθμούς και βρίσκεται στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα ύστερα και από την αγωνιστική αυτή.

Στο 20ο λεπτό του αγώνα ο Κολτσίδας με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή ύστερα από πάσα του Παπαδόντα έκανε το 1 – 0, με αυτό να είναι και το σκορ ημιχρόνου. Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα τώρα, οι γηπεδούχοι έφθασαν και σε δεύτερο τέρμα, χάρη στον Κασίδα και με έναν εντυπωσιακό τρόπο, καθώς με σουτ από τον χώρο του κέντρου πέτυχε το 2 – 0 για την Ελάτεια.

Στο 72ο λεπτό, ο Τασιόπουλος με σουτ από θέση βολής σημάδεψε το κάθετο δοκάρι της Γαλήνης, ενώ έξι λεπτά μετά, ο Βασίλης Γκογκότης σημάδεψε και εκ νέου το δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων. Τέλος, το 3 – 0 διαμόρφωσε στο 90ο λεπτό ο Κοντονάσιος με ιδανικό πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Παπαδόντα.

Θύελλα Ελάτειας (Στέλιος Παπαδόντας): Κανταρίνος, Γκογκότης Χρ., Κοντονάσιος, Κοντογιάννης, Σολωμός, Κασίδας, Τασιόπουλος, Κέρι, Παπαδόντας, Γκογκότης Β., Κολτσίδας.