Ιδανικό ξεκίνημα ο Α.Ο.Σουφλαρίων

Σπουδαίο ξεκίνημα έχει πραγματοποιήσει στη σεζόν 2013-14 η ομάδα του Α.Ο.Σουφλαρίων, πετυχαίνοντας την 3η νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια.Αυτήν την φορά επικράτησε της Αναγέννησης Καλοχωρίου κατορθώνοντας έτσι το απόλυτο σε συγκομιδή βαθμών. Αντίθετα την πρώτη ήττα υπέστη το παιδικό τμήμα του συλλόγου καθώς ηττήθηκε από τον Αστέρα Λάρισας.

Σουφλάρια-Καλοχώρι: 58-40

Στο κλειστό γήπεδο του αγίου Θωμά διεξήχθη το ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β ΕΣΚΑΘ. Παρ’ότι το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε τις ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και να έχουν μία μικρή διαφορά (14-10) όλο το υπόλοιπο παιχνίδι εξελίχθηκε σε παράσταση για ένα ρόλο με τους παίχτες του Αντώνη Κυρατζή να αυξάνουν συνεχώς την απόσταση στο σκορ και ουσιαστικά να μην απειλούνται από τους κατά τα άλλα αξιόμαχους αθλητές του Καλοχωρίου. Έτσι ένα ακόμα ροζ φύλο προστέθηκε στον Α.Ο.Σ στην προσπάθεια που κάνει ώστε να επιστρέψει στην Α2 ΕΣΚΑΘ.

AOS 2

Τα δεκάλεπτα: 14-10,28-19,43-27,58-40

Σουφλάρια (Κυρατζής): Μπαργιώτας 6, Νιαβής 5, Καστώρης Δ. 2, Παπαδούλης 11, Ρίζος 4, Καστώρης Ζ. 9, Ναβροζίδης 13, Πολυμέρου 2, Γκόλτσος 2, Γκατζώνας 4

Καλοχώρι (Μπαλαμώτης): Ντάστος Β, Μπαλαμώτης, Σαίτης 9(1), Κοτρώνης 6, Ζαγιεντ 3(1), Γραμμένος 3(1), Ζιώγας,
Πανάγος, Σαμαράς 5(1), Παναγόπουλος 8, Σαίτης Κ. 6

AOS 3

Αστέρας-Σουφλάρια: 63-44

Ενδιαφέρον παιχνίδι έγινε και στο κλειστό του Αλκαζάρ όπου το παιδικό τμήμα του συλλόγου αντιμετώπισε το αντίστοιχο του Αστέρα και παρά την τελική έκβαση του σκορ πάλεψε το ματς μέχρι τέλους. Όμως τα πολλά φάουλ κάποιων βασικών παιχτών επέτρεψαν στην πολύ καλή ομάδα του Αστέρα να πάρει μία διαφορά στην τελευταία περίοδο καθώς και την νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 14-10, 27-26, 41-38, 63-44

Αστέρας (Αραπατσάνης): Λιάγκας 4, Δρίβας, Μπαζάκης 12, Παπάζογλου Α 17, Μουρμούρας 4, Αλεξανδρής, Τσακνάκης, Καγιάρας 14, Μαργαρίτης 10, Ράπτης, Καραβασίλης 2

Σουφλάρια (Κυρατζής): Τσιπλακούλης 11(1), Τζικούλης 15(1), Ζάχος, Αλεξίου, Νουτσελάρ, Καβριγιάννης, Μουρατίδης 3(1), Σακελαρίου, Ζιάκας, Κοντοτάσιος 2, Γεοργωσούλης 7, Καφαντάρης 6