Ισοπαλία ανάμεσα σε Ακαδημία & (Χ)είμαρρο Μαρμαρίνης στον Τύρναβο

Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι στον Τύρναβο ανάμεσα σε Ακαδημία και Χείμαρρο Μαρμαρίνης για την 3η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας.

Η Ακαδημία Τυρνάβου υποδέχθηκε τη Μαρμαρίνη στο πλαίσιο της 3ης «στροφής» του πρωταθλήματος και το 1 – 1 έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στις δύο ομάδες.

Έτσι, η ομάδα του Νίκου Κεχαγιά έφθασε τους επτά βαθμούς και συνεχίζει στη πρώτη θέση μετά το πέρας αυτής της αγωνιστικής, ενώ το συγκρότημα των Γιάννη Μπουρνάκα – Αντώνη Μπούρα κατέκτησε τον πρώτο βαθμό στο πρωτάθλημα σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκε με τον συνήθη «ύποπτο», Σπύρο Καρπέτη.

Ήταν η φάση του 51ου λεπτού, όπου ο Βουγλάνης με κάθετη πάσα τροφοδότησε τον Σπύρο Καρπέτη και ο τελευταίος βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα κάνοντας το 0 – 1.

Στο 75ο λεπτό ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης έφθασε κοντά στο 0 – 2, με τον Σπύρο Καρπέτη να πλασάρει σε κενή εστία και αμυντικό της Ακαδημίας Τυρνάβου να «κόβει» την ύστατη στιγμή και να κρατά τους γηπεδούχους κοντά στο σκορ.

Έτσι, η ομάδα του Νίκου Κεχαγιά σημείωσε την ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 στο 81′. Ο Τσένα συνδυάστηκε ωραία με τον Μουκούλη και ο πρώτος από θέση βολής κέρδισε τον πορτιέρο των φιλοξενουμένων, Παλτινιώτη για την ισοφάριση και το 1 – 1 που ήταν το τελικό σκορ.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Καρκατσέλας, Άλα (35′ Καραΐσκος), Χατζηκρανιώτης, Παπαγεωργίου, Καραγιάννης, Παπαχατζής Β. (76′ Τριανταφύλλου), Ζυγογιάννης (63′ Μουκούλης), Παπαχατζής Ι., Στάμου, Τσένα, Σαμπανκλάρι Άλ. (66′ Παπαδόπουλος Γ.).

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας  – Αντώνης Μπούρας): Παλτινιώτης, Βλάχος, Γκέκας, Κιμπούρης, Μακρής, Σαχινίδης (90’+2′ Χαραλάμπους), Ντούρμας (77′ Παπαδόπουλος), Βουγλάνης, Κωσταρέλλος (89′ Βασιλόπουλος), Καρπέτης, Λιόλιος.