Ισοπαλία από ημίχρονο

Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Αστέρα Μελισσοχωρίου και Προοδευτική Ανάβρας, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1 – 1.

Το Μελισσοχώρι ξεκίνησε δυναμικά την αναμέτρηση και επιβραβεύτηκε με ένα γρήγορο γκολ. Όταν στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Βογιατζής ανατράπηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή κερδίζοντας πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Λιάγκας.

Οι φιλοξενούμενοι δεν πτοήθηκαν και κατάφεραν να αντιδράσουν λίγο πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού. Συγκεκριμένα στο 29ο λεπτό, ο Κορδαλής εκτέλεσε φάουλ και ο Γκαραλιάκος με κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο αμφότερες οι ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους για να πάρουν τη νίκη, όμως για τους γηπεδούχους το σουτ του Βογιατζή στο 83′ πέρασε άουτ, ενώ για την Ανάβρα ο Κορδαλής δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις δύο ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν με το 1 – 1 να μένει μέχρι το τέλος.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Ηλίας Αράπης): Κουκούτσης, Σδράλης, Τζεμολάρι, Λώζος, Καραπέτσας, Λιάγκας, Χατζής, Παπαϊωάννου (60′ Ζαφειρίου), Νούσιας, Βογιατζής, Μπακόλας (80′ Αβδουλάς).

Προοδευτική Ανάβρας (Κώστας Κουτσούκης): Βλιώρας, Γκιόσι (64′ λ.τ. Μπαρούτζας), Μαλλιάρας, Μαλαχτάρης, Κατσιούλης, Τσίρκας (27′ λ.τ. Νικολάου (80′ Ζαχαράκης)), Παρλάντζας, Μπασιανάς, Μπούρας, Γκαραλιάκος, Κορδαλής.