Ισοπαλία από το πρώτο μέρος!

Από ένα γκολ πέτυχαν Βερδικούσια και Αμπελόκηποι στη σημερινή μεταξύ τους αναμέτρηση κι έτσι πήραν από ένα βαθμό στην 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Έτσι, η Προοδευτική Βερδικούσιας έφθασε τους επτά βαθμούς, ενώ οι Αμπελόκηποι έχουν δέκα επτά βαθμούς και βρίσκονται ένα πόντο πίσω από τη πρώτη θέση.

Στο 5ο μόλις λεπτό ο Καραχάλιος πέτυχε το 0 – 1 για τους Αμπελόκηπους με ωραία κεφαλιά, ενώ τριάντα λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια. Ο Θάνος εκτέλεσε φάουλ, ο Μπονόμι απέκρουσε και ο Συνάπαλος στην επαναφορά πέτυχε το τελικό 1 – 1.

Προοδευτική Βερδικούσιας (Κώστας Μπακλαβάς): Ζουρλαδάνης, Συνάπαλος, Φραγκογούλας, Μούμος, Ζερδαλής Σπ. Χρ., Καρκατσέλας, Οικονόμου Ν. Γ., Θάνος, Οικονόμου Ν. Αθ. (80′ Ζερδαλής Σπ. Δ.), Μιχαλές (60′ λ.τ. Στατήρης), Ιγγλέζος (55′ Χατζής).

Αμπελόκηποι (Γιάννης Αλεξούλης): Μπονόμι, Πότσης, Καραχάλιος, Τσιόγκας, Δούκας, Δόνος Λ. (30′ λ.τ. Τσιάμπας), Χιούσα (70′ Γιαννάκης), Παλαμίδας, Τριτάρης (74′ Κωστομοίρης), Τζορμακλιώτης, Μπόλος.