Ισοπαλία και… διαμαρτυρίες!

Για τη δεύτερη αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας, η Ελπίς Μεσοχωρίου φιλοξένησε τον Άρη Κουλουρίου με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1 – 1 και τους γηπεδούχους να έχουν παράπονα από τη διαιτησία.

Η πρώτη σημαντική ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε με τη συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιάννη Γκρέτση, η μπάλα στο κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κοτάκος έστειλε τη μπάλα άουτ.

Ωστόσο εφτά λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν αυτό που δε μπόρεσαν νωρίτερα. Ο Γιάννης Γκρέτσης με σουτ μέσα από τη περιοχή νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, «ανοίγοντας» το σκορ για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ οδεύαμε για το τελευταίο εικοσάλεπτο του αγώνα οι γηπεδούχοι αντέδρασαν. Συγκεκριμένα στο 69ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Θωμάς Καρακώστας με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1 – 1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Η ομάδα του Μεσοχωρίου διαμαρτύρεται έντονα για την απόφαση του κ. Δημερά να ακυρώσει το τέρμα που πέτυχαν οι γηπεδούχοι, ενώ εύχεται καλή ανάρρωση στον Άρη Κούμε και γρήγορη επιστροφή στα γήπεδα, μετά και τον τραυματισμό του στο σημερινό παιχνίδι…

Ελπίς Μεσοχωρίου (Χάρης Νούσιας): Μπερνάρντο, Δαούλας (79′ Κουγιαγκάς Αλ.), Χαράλαμπος, Φράντζας, Μητούλας, Μαρκούγιας, Αλιπρασίτης (68′ Πατσιτός Θ.), Καρακώστας, Καλογιάννης, Κουζιώνης (72′ Καραγιάννης), Τσιάρας.

Άρης Κουλουρίου (Βασίλης Κυριάκος): Τέρπος, Κουρούκας, Καρλιγκιώτης, Καλογερόπουλος, Κούμε (15′ λ.τ. Ρόκας), Νεράντζης, Δέλλας, Νίκας, Γαρυφαλλόπουλος (75′ Ραπτοτάσιος), Κοτάκος, Γκρέτσης (70′ Φλώρος).