Ισοπαλία με παραίτηση Μπακατσή

Ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 ήρθαν Παραπόταμος και Σ.Σ. Ραψάνης στη μεταξύ τους αναμέτρηση για τη 10η στροφή του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας. Μάλιστα, μετά το τέλος του αγώνα ο Κώστας Μπακατσής δήλωσε και τη παραίτηση του από τη τεχνική ηγεσία του Σ.Σ. Ραψάνης.

Όσον αφορά το βαθμολογικό κομμάτι, το συγκρότημα του Αχιλλέα Μάντζιαρη έφθασε τους επτά βαθμούς, ενώ από την άλλη, η ομάδα της Ραψάνης έφθασε τους δέκα επτά πόντους μετά και το σημερινό αποτέλεσμα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 10ο λεπτό ο Δημήτρης Γκαραγκούνης πέτυχε τέρμα για τον Σ.Σ. Ραψάνης, όμως ο β΄βοηθός κ. Μπουρονίκος ακύρωσε το τέρμα αυτό ως οφ σάιντ και δεν έδωσε τη δυνατότητα στον παίκτη των φιλοξενουμένων να πανηγυρίσει το γκολ αυτό.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Κεραυνός μπήκε μπροστά στο σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μανδραβέλη. Μάλιστα, στο 25ο λεπτό ο Αντώνης Κατσαμάκας απάντησε με σουτ για τους φιλοξενούμενους, όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μαρκεγκάι.

Στην επανάληψη τώρα και στο 62ο λεπτό, ο Σ.Σ. Ραψάνης έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Ο Αντώνης Κατσαμάκας ήταν ο σκόρερ του 1 – 1 με ιδανικό πλασέ μετά από ωραίο συνδυασμό του ίδιου με τον Ορέστη Ζιούστη.

Πάντως, στο 80ο λεπτό ο Παραπόταμος θα μπορούσε να είχε πετύχει και δεύτερο τέρμα με το σουτ του Μανδραβέλη, όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κοτσανούλη και το 1 – 1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Κεραυνός Παραποτάμου (Αχιλλέας Μάντζιαρης): Μαρκεγκάι, Γραβάνης, Κίκε, Τσιτσιούμης, Μπαμπανίκος (63′ Μήλιος), Ζήκος, Πάσχος, Κορδέλας (69′ Μητσογιάννης), Μανδραβέλης, Μπούμπουλης, Βαλώζος (84′ Χατζής).

Σ.Σ. Ραψάνης (Κώστας Μπακατσής): Κοτσιανούλης, Δικόπουλος, Κυριάκος (75′ Γκαραγκούνης Ντ.), Γκαραγκούνης Δ., Ιωάννου, Γκαραγκούνης Γ. (60′ Σινάν Β.), Σινάν Ερ., Μπίμπα (80′ Πλιάτσικας), Ζιούστης, Ρώμνιος (70′ Λιάμης), Κατσαμάκας.

Γουδουλάκης, Κοντοβασίλης Ν., Μπουρονίκος.