Ισοπαλία που δεν βόλεψε κανέναν τους!

Χαμένοι και οι δυο βγήκαν από την 19η Αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, καθώς ο βαθμός που μοιράστηκαν μετά το 1 – 1, Παναγροτικός Νίκαιας και Ατρόμητος Βαμβακούς δεν «βόλεψε» κανέναν από τους δύο.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 38 βαθμούς μένοντας στη δεύτερη θέση του Ομίλου παρέα όμως με Αστραπή Ν. Πολιτείας και Βούναινα και βλέποντας τον Πύρρο πλέον από το -2.

Στον αντίποδα η ομάδα του Χρήστου Ανδρεόπουλου έμεινε στους 28 βαθμούς και μακριά από την… επαφή με την τριάδα κατά δέκα βαθμούς πλέον!

Ο Παναγροτικός ήταν καλύτερος και προηγήθηκε στο παιχνίδι με πέναλτι του Παπακώστα στο 7ο λεπτό. Στη συνέχεια του πρώτο μέρους είχε χαμένες ευκαιρίες με τους Σώκο (13′), Πανδρεμένο (14′) χωρίς να κάνει δύο τα τέρματά του.

Και αφού δεν κατάφερε ο Παναγροτικός να πετύχει το δεύτερό του τέρμα, το πέτυχε ο Ατρόμητος στο 34’. Ο Μουτκανάς έβγαλε σέντρα για τον Αζά, που με σουτ από πλάγια θέση στην απέναντι γωνία ισοφάρισε το παιχνίδι σε 1 – 1.

Στην επανάληψη οοι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες για το 2 – 1 και είδαν τους φιλοξενουμένους να μένουν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Αζά στο 69ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα.

Όμως δεν εκμεταλλεύτηκαν το πλεονέκτημα τους, το οποίο μάλιστα έχασαν, όταν στο 86′ αποβλήθηκε και ο Αετόπουλος, με την αριθμητική ισορροπία να επανέρχεται στον αγώνα λιγο πριν το φινάλε.

Λίγο νωρίτερα στο 84′ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε προσπάθεια του Αλατά, που δεν κατάφερε να κερδίσει τον Γκατζανά, σημαδεύοντας το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Κωνσταντίνου, Γεωργόπουλος, Αετόπουλος, Σώκος, Πανδρεμένος, Παπακώστας, Ανδρεόπουλος (60′ Σέτζας), Χουσενάϊ, Αλατάς, Γκουντίκας, Τσούρα (60′ λ.τ. Φάσσας).

Ατρόμητος Βαμβακούς (Χρήστος Ανδρεόπουλος): Γκατζανάς, Φλώρος, Μπερσιάνης, Μακρής, Γκούνης, Αγγελόπουλος, Μουτκανάς, Βόπης, Χρόνης (72’ Θεοχάρης), Τσιτσικλής, Αζάς.