Ισοπαλία σε «δραματικό» φινάλε!

Ο Θερμαϊκός Στομίου κατάφερε να πάρει την εκτός έδρας ισοπαλία, ισοφαρίζοντας από 2 – 0 σε 2 – 2 στα τελευταία λεπτά του αγώνα τη Δόξα Ομορφοχωρίου.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να πάρουν το κεφάλι στο σκορ και σαν να μην έφτανε αυτό, ο γκολκίπερ του Στομίου, άθελά του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, δίνοντας προβάδισμα δύο γκολ στη Δόξα Ομορφοχωρίου.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα λεπτά περνούσαν και οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν καταφέρει να σκοράρει. Όμως στο τέλος τα κατάφεραν. Στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Γιάννης Τσιάρας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, μείωσε σε 2 – 1 για την ομάδα του.

Για να φτάσουμε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, όπου και πάλι ο Γιάννης Τσιάρας με σουτ μέσα από τη περιοχή νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του, διαμορφώνοντας το τελικό 2 – 2.

Θερμαϊκός Στομίου (Γιώργος Σκρέτας): Οικονόμου Χρ., Τοπάλης Μ., Θεοδώρου, Τοπάλης Άγγ. (65′ Αλβανός), Καρέντζος, Χατζηλιώντας, Αντωνίου, Λιάκος, Βλούχος, Οικονόμου Ρ., Τσιάρας.