Ισοπαλία σε… τρία λεπτά!

Μέσα σε τρία λεπτά Ολυμπιακός Αμπελιάς και Ελευθεραί πέτυχαν από ένα τέρμα και αναδείχθηκαν ισόπαλοι για την 5η αγωνιστική της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας με 1 – 1.

Το Ελευθεραί διατηρήθηκε στη πρώτη τριάδα στη βαθμολογίας, όντας στη 3η θέση με 10 βαθμούς «παρέα» με τη Νεάπολη και τον Όλυμπο Γόννων. Από την άλλη η Αμπελιά βρίσκεται πιο χαμηλά στη βαθμολογία, έχοντας μαζέψει 7 βαθμούς κατέχοντας την 7η θέση.

14599645_10210233542420145_610995460_o

Στον αγώνα τώρα όλη η ουσία εκτυλίχθηκε στο τελευταίο εικοσάλεπτο. Συγκεκριμένα στο 72ο λεπτό, με σουτ έξω από τη περιοχή του Αποστόλη Κουλάκογλου μετά από γύρισμα του Νίκου Νιαρίτη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να «ανοίξουν» το σκορ.

Βέβαια οι φιλοξενούμενοι είχαν την… «απάντηση». Και μάλιστα άμεσα! Καθώς μόλις τρία λεπτά αργότερα, ο Βαγγέλης Θεοδώρου έβγαλε εξαιρετικά για τον Χρήστο Γκουζιώτη και αυτός με πλασέ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1 – 1.

14585805_10210233541740128_401224921_o

Το Ελευθεραί μάλιστα έφτασε πολύ κοντά στην ανατροπή, όταν με τη συμπλήρωση ογδόντα λεπτών αγώνα, ο Γιώργος Τσιάμης εκτέλεσε απευθείας κόρνερ, με τη μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι. Το 1 – 1 παρέμεινε και δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του ματς.

14625556_10210233542340143_461231949_o

Ολυμπιακός Αμπελιάς (Σταύρος Σταμπουλής): Μπράνος, Δενελάβας Ν., Καραγγέλης, Τολιόπουλος, Τσαντόπουλος, Σκλαπάνης (60′ Λέτσιος), Νιαρίτης Δ., Νιαρίτης Ν., Δενελάβας Ελ., Κουλάκογλου, Δημήρης (75′ Δημακόπουλος).

Ελευθεραί (Βαγγέλης Κώτσιος): Αναστασίου, Ευστρατίου (65′ Κονόμι), Νταμπώσης (88′ Κατσαβριάς), Ντελόπουλος, Μέκρας Χρ., Μέκρας Γ., Τσιάμης, Θεοδώρου, Φακίτσας (70′ Παπαδημητρίου ), Μαυρουδής, Γκουζιώτης.