Ισοπαλία στην Ελασσόνα

Ο Π.Ο.Ε. υποδέχτηκε για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ΕΠΣ Λάρισας την Αναγέννηση Καλοχωρίου, σε ένα ματς δίχως νικητή με τελικό σκορ το 1 – 1.

Με τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου στο ματς, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους παίρνοντας «κεφάλι» στο σκορ. Ο Νίκος Βράκας με σουτ έξω από τη περιοχή, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα κάνοντας το 0 – 1.

Το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν τη πίεσή του για την ισοφάριση. Στο 48΄στάθηκαν άτυχοι όταν η κεφαλιά του Κώστα Μηνά σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Νίκου Μαρδάνη.

Όπως και το σουτ του ίδιου ποδοσφαιριστή από τα πλάγια, χτύπησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Καλοχωρίου με τον Μηνά σίγουρα να τα… «βάζει» με την τύχη του. Ωστόσο η ισοφάριση ήρθε στο 84΄χάρη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δημήτρη Ματούλα, ο οποίος έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του με 1 – 1.

Π.Ο.Ε. (Σάκη Γκαδρής): Μαστοροδήμος, Μπούσιας, Μπαλαμώτης, Περτζιόνι, Καρλιάμπας, Καραμάνος, Μπαρλαγιάννης (80′ Πάτσης), Πετκολάι, Τσιάγκος, Ματούλας, Τσένος (46′ Μηνάς).

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Βασίλης Ταχτιντής): Μαρδάνης, Δούρος, Κόκκοβας, Νεστορίδης, Παραφέστας, Βράκας (70′ Δάκτυλας), Τσιαντούλης (65′ Λίταινας Μ.), Λιούσκας, Τσιάτας, Πούτας (55′ Ντάλλας), Μπούνα.