Ισοπαλία στη Γλαύκη

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι στη Γλαύκη ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων για τη 17η αγωνιστική του 2ου ομίλου στην Α΄1 τοπική κατηγορία.

Το σκορ 1 – 1 ήταν το τελικό ανάμεσα στους δύο συλλόγους κι έτσι πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Με αυτό τον βαθμό, η ομάδα του Θοδωρή Κυριακούλη έφθασε τους εννέα βαθμούς και συνεχίζει στη 15η θέση, ενώ το σύνολο του Γιάννη Τσιφλίζογλου έφθασε τους είκοσι βαθμούς και συνεχίζει στην 11η θέση της βαθμολογίας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 22ο λεπτό, ο Αποστόλης Μπελάγιας με σουτ από θέση βολής κέρδισε τον Αραμπατζή για το 0 – 1 και αυτό ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος και στο 75ο λεπτό, ο Θέμης Παιδής βρέθηκε σε θέση τετ – α  – τετ και πλάσαρε, όμως ο νεαρός τερματοφύλακας της Γλαύκης, Αραμπατζής αντέδρασε σωστά και έδιωξε μακρυά από την εστία του.

Τρία λεπτά μετά, ήρθε η ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 με το γκολ του Στεργίου για τη Γλαύκη και αυτό αποτέλεσε το τελικό σκορ.

Πάντως, οι δύο ομάδες είχαν αρκετές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες και με το σκορ, 1 – 1 πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Δάφνη Γλαύκης (Θοδωρής Κυριακούλης): Αραμπατζής, Σπανούλης, Τσιώλης Ε. (46’ λ.τ. Τζιότζιος Κ.), Μακρυγιάννης, Γελαδάρης, Μπλέτσας, Τζιότζιος Β.Ρ., Στεργίου Β., Τσιώλης Ν. (90’+4′ Μπαρζιάλης), Πικούλης (25’ λ.τ. Στεργίου Ν.), Μπατζογιάννης.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης. Βίλλης (77’ Γκούγκλας), Κατσογιάννης (65’ Ντουρουντάκης), Μπακαρτζής, Τζήκας, Κολοβός, Παναγιώτου, Μπελάγιας, Τζεμολλάρι (60’ Δολιάνης), Παιδής, Τσαπράζης (77’ Αντωνόπουλος).