Ισοπαλία στη «μάχη» της Φαλάνης…

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣΛ Λάρισας ανάμεσα σε Σμόλικα Φαλάνης και Αετό Μακρυχωρίου, με το 1 – 1 να είναι το τελικό σκορ.

Έτσι, το τελικό αποτέλεσμα έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στις δύο ομάδες και η ομάδα των Κώστα Κατσάρα – Λευτέρη Τέα έφθασε τους τριάντα βαθμούς και συνεχίζει στη τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Από την άλλη, το συγκρότημα του Βασίλη Μπακογιάννη που αγωνίστηκε με σημαντικές απουσίες στο ματς αυτό, έφθασε τους είκοσι ένα βαθμούς και βρίσκεται στη πέμπτη θέση.

Ο Αετός Μακρυχωρίου πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 11ο λεπτό με τον Γιάννη Κολοβό με κοντινό πλασέ, ενώ ο Βασίλης Σκούπρας έφερε το ματς στα ίσια με δικό του γκολ στο 24′ με πλασέ και με το 1 – 1 οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο 69ο λεπτό ο Βασίλης Γκατζιούρας δέχθηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον κ. Ακρίβο κι έτσι ο Σμόλικας συνέχισε το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο.

Τίποτε δεν άλλαξε προς το σκορ μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του κ. Ακρίβου, ωστόσο οι δύο ομάδες είχαν σημαντικές ευκαιρίες.

Από πλευράς γηπεδούχων στο 20′ ο Ντέιβιντ Μπόντε σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Πάρη Σταμέλου με ωραίο ανάποδο «ψαλιδάκι», ενώ από πλευράς φιλοξενουμένων, οι Βασίλης Κατσαμάγκας (45′) και Γιάννης Κολοβός (60′) είχαν δοκάρια στις προσπάθειες τους…

Σμόλικας Φαλάνης (Βασίλης Μπακογιάννης): Γραβάνης, Γκατζιούρας, Κολοβός, Ζαμπέτας, Καρέντζος (70′ Γκατζούλης), Μολάς, Λάλλος (80′ Χασιώτης), Σκούπρας, Τσιρογιάννης, Μπόντε (87′ Σισμάνης), Κακαζούκης.

Αετός Μακρυχωρίου (Κώστας Κατσάρας): Σταμέλος, Μπέτσιος (60′ Κωστόπουλος), Κουμπούρας, Σιάτρας, Φορτομάρης, Μητρούσκας (75′ Κλούρας), Ντιντής (80′ Μπενεχούτσος), Μάντζιαρης, Κολοβός, Γκαμπέτας, Κατσαμάγκας.