Ισοπαλία στη Ραχούλα

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση στη Ραχούλα, εκεί όπου η τοπική ομάδα υποδέχθηκε τους Γόννους για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος και το 1 – 1 ήταν το τελικό σκορ στην αναμέτρηση.

Έτσι, η ομάδα του Μάκη Αλεξούδη έφθασε τους δέκα εννέα βαθμούς μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα, ενώ από την άλλη, οι Γόννοι έφθασαν τους είκοσι τρεις πόντους στο πρωτάθλημα μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο 38ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Δημήτρης Σιούτας με ιδανικό τελείωμα έδωσε το προβάδισμα στο σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ στην επανάληψη και στο 77ο λεπτό, η Ραχούλα έφερε το ματς στα ίσια με σκόρερ τον Γιώργο Βλησαρούλη, έπειτα από ωραία ενέργεια και πάσα του Βασίλη Κόλλια.

Μάλιστα, στο 90ο λεπτό οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν πετύχει την ολική ανατροπή του σκορ, όμως ο Γκέρσι Καζάνι που βρέθηκε σε θέση βολής, σούταρε και ο κίπερ των Γόννων αντέδρασε σωστά. Έτσι, το 1 – 1 ήταν το τελικό σκορ στον σημερινό αγώνα.

Τέλος, οι άνθρωποι της Δόξας Ραχούλας έχουν έντονα παράπονα από τον διαιτητή κ. Αγγελούλη, για τη φάση του 30ού λεπτού, όπου οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Δημήτρη Γκόγκουρα, ενώ ο «άρχων» του αγώνα είχε διαφορετική άποψη κι έδειξε συνέχεια στο παιχνίδι…

Δόξα Ραχούλας (Μάκης Αλεξούδης): Παζιάνας, Κόλλιας, Θεοχαρούλης, Πιλτσούλης, Βλησαρούλης, Καραγκιόζης (85′ Καζάνι), Τσέλιγκας, Γκόγκουρας, Αθανασούλης (60′ Σκάκος), Αργυρακούλης, Σταμουλάκης (60′ Τέγος).