Ισοπαλία στη Συκέα

Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι στη Συκέα, εκεί όπου η τοπική ομάδα και η Αναγέννηση Ευαγγελισμού ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 για την 17η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Με το σημερινό βαθμό η ομάδα του Φώτη Κατσιγιάννη συνεχίζει έχοντας είκοσι βαθμούς, ενώ αντίθετα, το σύνολο του Χρήστου Κότυλη έφθασε τους δέκα τέσσερις και συνεχίζει τη προσπάθεια του για παραμονή στη κατηγορία.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με το σουτ του Γιάννη Κότυλη από θέση βολής, με το 0 – 1 να είναι σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 64′, η Συκέα απάντησε με δοκάρι, καθώς η προσπάθεια του Γιάννη Τέλλιου σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων.

Τέσσερα λεπτά, οι γηπεδούχοι πέτυχαν την ισοφάριση του σκορ που ήθελαν με σκόρερ τον Μήσιο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Νίκος Ζιώζιας και οι φιλοξενούμενοι «φωνάζουν» έντονα για την απόφαση να δοθεί πέναλτι, καθώς θεωρούν πως ο κ. Γρηγοριάδης μπέρδεψε τους παίκτες των δύο ομάδων και λανθασμένα πήρε την απόφαση αυτή.

Τέλος, τη δεύτερη κίτρινη και συνάμα τη κόκκινη κάρτα δέχθηκε ο Γιάννης Λάζος που ήταν στο πάγκο στην ίδια φάση στο 17′ για έντονες διαμαρτυρίες και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια.

Α.Ο. Συκέας (Φώτης Κατσιγιάννης): Λάζος, Μήσιος, Παλάσκας, Τρικάλης, Λιούπας, Παληγιάννης (80′ Χασιώτης), Τέλλιος, Καρέλας (75′ Τάχατος), Ζιώζιας Ν., Κατσιγιάννης (65′ Ζιώζιας Δ.), Καρατζιόλης Λ.

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χρήστος Κότυλης): Χανανάς, Φάκας, Ράντζας Αθ., Κωσταλάκης, Τόλιος, Μπουζούκης, Τσάτσος, Καζάκης, Κότυλης, Ντόκος Δ., Σιαμαντούρας Κ.

Γρηγοριάδης, Δημακόπουλος, Μουτσουρούφης.