Ισοπαλία στον Αμπελώνα

Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Αμπελωνιακού και Αμπελιάς, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1 – 1.

Ένα αποτέλεσμα που δεν άφησε ικανοποιημένη βαθμολογικά καμία από τις δύο ομάδες. Ο Αμπελωνιακός βρίσκεται στη 13η θέση με 4 βαθμούς σε τέσσερα ματς, ενώ η Αμπελιά βρίσκεται πιο ψηλά και συγκεκριμένα στην 8η θέση έχοντας 6 βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ολοκληρώθηκε δίχως κάποια από τις δύο ομάδες να καταφέρει να παραβιάσει την αντίπαλη εστία και έτσι οι παίκτες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, δίχως να υπάρχει σκορ στο ματς.

Με τη συμπλήρωση όμως μιας ώρας αγώνα, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να «χτυπήσουν» την αντίπαλη άμυνα. Κόρνερ ο Τζήμας και ο Δενελάβας με σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα «ανοίγοντας» το σκορ για την ομάδα του.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε λίγο αργότερα. Συγκεκριμένα στο 78ο λεπτό, ο Τσετιροκλής εκτέλεσε φάουλ, ο Χρήστος Δαλακώνης έπιασε τη κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 1.

Αμπελωνιακός (Αχιλλέας Μαστοροδήμος): Βραζιτίκος, Λιάκος (60΄Φάκας), Νταφούλης (75΄Πατρίκος), Αλεξόπουλος, Δαλακώνης, Καριπίδης, Πούλιος, Χατζούλης, Κοκομπέλιος, Τσετιροκλής, Αποστόλου (75΄Δίχρης).

Αμπελιά (Σταύρος Σταμπουλής): Μπράλος, Μαρίτης, Καραγγέλης, Τολιόπουλος, Τζήμας (56΄Δημέρης), Παναγιωτόπουλος, Σκλαπάνης, Κουλάκογλου (60΄ Τσάνος), Δενελάβας, Λέτσιος, Νιαρίτης Β.