Ισοπαλία στον Παραπόταμο

Χωρίς νικητή έληξε η σημερινή αναμέτρηση στον Παραπόταμο μεταξύ Κεραυνού και της Αναγέννησης Πουρναρίου, με το 1 – 1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν για τη 14η στροφή του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας. Ο Κεραυνός έφθασε τους εννέα βαθμούς με τη σημερινή ισοπαλία και προσπαθεί να αποφύγει στη συνέχεια του πρωταθλήματος τον υποβιβασμό, ενώ πιο ψηλά βρίσκεται από τη πλευρά του το Πουρνάρι έχοντας συγκεντρώσει μέχρι τώρα, είκοσι ένα πόντους.

Στο 39ο λεπτό ο Δημήτρης Γκαντόγλου με πλασέ μετά από έξοχο γύρισμα του Μιχάλη Κρητικού πέτυχε το 0 – 1 και «άνοιξε» το σκορ στη συνάντηση, ενώ οι γηπεδούχοι απάντησαν με δοκάρι του Βαλώζου στο 43ο λεπτό έπειτα από σέντρα του Μανδραβέλη.

Εν τέλει, ο Παραπόταμος κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια στο 55ο λεπτό και στο δεύτερο μέρος με το πλασέ του Χατζή έπειτα από κάθετη πάσα του Βαλώζου.

Πάντως, το συγκρότημα του Αχιλλέα Μάντζιαρη έμεινε και με δέκα παίκτες στο 65ο λεπτό, καθώς ο κ. Νατσιούλας απέβαλλε τον Βαγγέλη Μπαμπανίκο με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Κεραυνός Παραποτάμου (Αχιλλέας Μάντζιαρης): Μπαρμπαγιάννης, Γραβάνης, Μπαμπανίκος, Ζήκος, Μήλιος, Μπούμπουλης Αθ., Μανδραβέλης (84′ Πραγκαφίλης), Μπούμπουλης Ευάγγ., Μητσογιάννης, Χατζής, Βαλώζος.

Αναγέννηση Πουρναρίου (Άρης Πατσής): Κρητικός Ι., Ζαϊρές, Μαρτσέλο, Κρητικός Θ., Κώτσιας, Νεμπεγλέρας (80′ Λανάρας), Λέντιο (50′ Μαλαμούδης), Κρητικός Μ. (60′ Λιόγκας), Καφαντάρης, Γκουντάρας.