Ισοπαλία στον Τύρναβο

Δεν είχε νικητή το γειτονικό ντέρμπι στο Τύρναβο ανάμεσα στη τοπική ομάδα και τον Φαλανιακό, με το 1 – 1 να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης για την 6η αγωνιστική στην Α΄ΕΠΣΛ.

Ο Τύρναβος υποδέχθηκε τον Φαλανιακό στην 6η στροφή του πρωταθλήματος και το συγκρότημα των Τάκη Παραφέστα – Νίκου Αλεξούλη με το σημερινό βαθμό έφθασε τους πέντε βαθμούς, με την ομάδα του Τάσου Μπεριτζά να έχει ένα λιγότερο μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο δεύτερο μέρος και στο 77ο λεπτό ο Αλέξης Τσούτσας με σουτ από θέση βολής έβαλε μπροστά τον Τύρναβο στο σκορ, με την ισοφάριση του σκορ να έρχεται επτά λεπτά αργότερα, με σκόρερ τον Σέσι Μπλέντι για τον Φαλανιακό.

Μάλιστα, ο σύλλογος της Φαλάνης θα μπορούσε να είχε πετύχει κι άλλο ένα τέρμα στο σημερινό παιχνίδι, όμως η προσπάθεια του Δημήτρη Παπαγεωργίου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Γιάννη Γραβάνη.

Τύρναβος (Τάκης Παραφέστας – Νίκος Αλεξούλης): Γραβάνης, Μπάκος (57′ Λιάκος), Γαλάνης, Καρακάνος, Αυλογιάρης, Πατσιωτός (79′ Βλιώρας), Τσούτσας (82′ Γανός), Νάτσης, Καλέσης, Τζιόλας, Ντονούδης (70′ Κοκόμπελης).

Φαλανιακός (Τάσος Μπεριτζάς – Μιχάλης Μαλαμάς): Παπαϊωάννου, Μαχαίρας, Κολοβός, Σουλιώτης, Βαρσάμης, Πανταζής Γ., Μπλέντι, Παπαγεωργίου (92΄Πάνου), Πανταζής Η. (65΄Αλατάς Δ.), Λυγούρας (53΄Καρακίτσος), Αλατάς Ι.

Μπουμαρσόπουλος, Καραμπούλας, Ντελέζος Θ.