Ισοπαλία στο Βιολογικό

Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι στο Βιολογικό της Νέας Σμύρνης ανάμεσα σε Λαρισαϊκό και Αστραπή Νέας Πολιτείας με το 1 – 1 να είναι το τελικό σκορ.

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας και με αυτό τον βαθμό, το σύνολο του Νίκου Ανδρέου έφθασε τους έντεκα βαθμούς και τη δέκατη τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Από την άλλη, η ομάδα του Γιώργου Καφφέ με τον βαθμό της ισοπαλίας παρέμεινε ψηλά στη βαθμολογία και πιο συγκεκριμένα στη τέταρτη θέση έχοντας είκοσι εννέα βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 23ο λεπτό με το πλασέ του Βασίλη Φούντα από τη κάθετη πάσα του Αποστόλη Ταρταμπούκα.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Κώστας Κωνσταντάς με δικό του τέρμα πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για τον Λαρισαϊκό.

Μάλιστα, στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι προς το σκορ παρά τις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων και με το 1 – 1 οι δύο σύλλογοι πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Γιώργος Καφφές): Πραγκαφίλης, Σπύρου (30′ λ.τ. Θεοχάρης), Χλωρός, Κατσιάνος, Ζήσης, Κολλάτος (70′ Καφφές), Καλτσάς, Ζησούλης, Φούντας, Ταρταμπούκας, Μανώλης (70′ Τοψίδης).