Ισοπαλία στο «Γ. Μητσιμπόνας Β’»

Το γκολ του Δημήτρη Κίτσιου (9′) ισοφάρισε ο Πρόδρομος Ποτόσογλου (47′) κι έτσι Λάρισα 2012 και Δωτιέας Αγιάς πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας στην 23η αγωνιστική της Α΄τοπικής κατηγορίας.

Οι δύο ομάδες λοιπόν μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις, με την ομάδα του Σπύρου Μπέλτσιου να φθάνει τους είκοσι βαθμούς και το συγκρότημα του Θοδωρή Στεργιάδη έφθασε τους τριάντα τέσσερις πόντους.

Στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Δημήτρης Κίτσιος πέτυχε το πρώτο χρονικά γκολ της αγωνιστικής και έβαλε σε θέση οδηγού στο σκορ τη Λάρισα 2012 με πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Ντέιβιντ Μπόντε, όπου με το σκορ υπέρ της πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Δύο λεπτά μετά την εκκίνηση της επανάληψης όμως, ο Πρόδρομος Ποτόσογλου έφερε το ματς στα ίσια με κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ του Βασίλη Ντακούλα, καθώς βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και το 1 – 1 ήταν το τελικό σκορ παρά τις όποιες χαμένες ευκαιρίες είχαν οι δύο ομάδες στο υπόλοιπο του αγώνα.

Στο φινάλε του αγώνα ο Ντέιβιντ Μπόντε είχε τη φάση του αγώνα, με τον μέσο της Λάρισας 2012 να βρίσκεται σε θέση βολής και να στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ.

Στα ευχάριστα του αγώνα η επιστροφή του Μάκη Κόκκινου στα γήπεδα μετά το σοβαρό τραυματισμό που είχε και αγωνίστηκε απέναντι στον Δωτιέα Αγιάς ως αλλαγή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Λάρισα 2012 (Σπύρος Μπέλτσιος): Παπαζήσης, Βλιώρας, Κουκουτσέλος, Κίτσιος Π., Βασιλείου (80′ Κόκκινος), Δημόπουλος, Τσιάγκος, Μπόντε, Φλώρος Παν. (70′ Σκέντζας Π.), Κίτσιος Δ., Πετκολάι.

Δωτιέας Αγιάς (Θοδωρής Στεργιάδης): Ρούσσος, Γούτος, Ντελής, Ποτόσογλου, Πασιάς, Χονδροδήμος, Ντακούλας, Μπαλαμώτης, Κορλός, Γελαλής (87′ Γεωργοβίτσας), Τσατσαλίδης.