Ισοπαλία στο Μεσο(Χ)ώρι

Το γκολ του Λιάγκα στο 25ο λεπτό ισοφάρισε ένα τέταρτο μετά ο Ηλίας Τσιάρας κι έτσι το Μεσοχώρι με τον Αστέρα Μελισοχωρίου πήραν από ένα βαθμό στο μεταξύ τους παιχνίδι για τη 16η αγωνιστική της Α΄1 ΕΠΣΛ.

Τους έξι βαθμούς έφθασε το σύνολο του Θανάση Γάτσιου με τη νέα ισοπαλία κι ενώ η ομάδα βρίσκεται στη τελευταία θέση, ενώ αντίθετα, το συγκρότημα του Σπύρου Μούτσιου συνεχίζει τη προσπάθεια του από την έκτη θέση του πίνακα έχοντας είκοσι επτά βαθμούς.

Στο 25ο λεπτό του αγώνα λοιπόν ο Γιώργος Λιάγκας βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και έβαλε τον Αστέρα Μελισσοχωρίου μπροστά στο σκορ με εντυπωσιακή κεφαλιά «ψαράκι» από σέντρα του Θοδωρή Μανακούσιου.

Την ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 έφερε ο Ηλίας Τσιάρας με ιδανικό τελείωμα από θέση βολής στο 40ο λεπτό, με αυτό να αποτελεί και το τελικό, αφού στην επανάληψη δεν υπήρχε κάποια εξέλιξη και οι δύο ομάδες πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Θανάσης Γάτσιος): Λικάι, Χαράλαμπος, Μουσιάρης, Καρατζιόλης, Μούσιος, Μαρκούγιας (75′ Σδράνης), Καρακώστας, Κουζιώνης, Τσιάρας, Καραμάνος, Καλογιάννης (83′ Κουγιαγκάς).

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): Κουκούτσης, Μανακούσιος, Αγγελούλης, Δημόπουλος (75′ λ.τ. Σδράλης), Μπιρόλ, Αγγελακόπουλος (65′ λ.τ. Βουτυρίτσας), Λιάγκας, Χαρούλης, Νούσιας, Λιντέρης (46′ Ζαφειρίου), Μαλαχτάρης.