Ισοπαλία στο Ναρθάκι

Από ένα βαθμό πήραν σήμερα Ναρθάκι και Ακαδημία Αχιλλέως, στη μεταξύ τους αναμέτρηση όπου έληξε με σκορ, 1 – 1.

Έτσι, το Ναρθάκι έφθασε τους επτά βαθμούς και βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, ενώ η Ακαδημία Αχιλλέως έχει δύο βαθμούς και βρίσκεται στην όγδοη θέση του 1ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας μετά και από αυτή την αγωνιστική.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα, οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ, χάρη σε τέρμα του Χρόνη στο 25ο λεπτό, με ιδανικό σουτ που η μπάλα βρήκε πρώτα στο δοκάρι και μετά κατέληξε στα δίχτυα των γηπεδούχων για το 0 – 1.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απαντήσουν στο 45ο λεπτό και λίγο πριν οδηγηθούν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια, όμως το πέναλτι που κέρδισε ο Σιδηρόπουλος, δεν αξιοποίησε ο Παπαθανασίου, καθώς αποκρούστηκε από τον Ευθυμιάδη και το 0 – 1 έμεινε μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Εν τέλει, το Ναρθάκι έφθασε στο πολυπόθητο γκολ και στην ισοφάριση του σκορ στο 55ο λεπτό, με σκόρερ τον Παπαθανασίου που σημείωσε το 1 – 1 με σουτ από καλή θέση, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ.

Τέλος, οι άνθρωποι του Ναρθακίου συγχαίρουν τη σημερινή διαιτητική τριπλέτα για τις αποφάσεις τους στο παιχνίδι απέναντι στην Ακαδημία Αχιλλέως.

Α.Ο. Ναρθακίου 1971 (Τάκης Ρόφαλης): Αποστολάκης, Κατσικόπουλος, Λελετζής, Θάνος, Καπετάνος, Βαΐτσης, Μπούσιος (70′ Κατσαρός), Τσούλης, Σιδηρόπουλος, Παπαθανασίου (60′ Λάμπρου), Παλαμίδας.

Ακαδημία Αχιλλέως (Άρης Παπαγεωργίου): Ευθυμιάδης, Τσιτσικλής, Τάτσος, Δημακόπουλος, Σπυρόπουλος, Ψαρογιώργος, Καψιώχας, Χρόνης (75′ Πέτσας), Μουστάκας, Καρακώστας (70′ Παπαγεωργίου), Μησαηλίδης (80′ Βαλαβάνος).