Ισοπαλία στο Ομορφοχώρι

Από ένα βαθμό πήραν σήμερα το μεσημέρι Ομορφοχώρι & Πελασγιώτιδα, στη μεταξύ τους αναμέτρηση όπου έληξε με σκορ 1 – 1, στην 9η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Έτσι, αμφότεροι οι δύο σύλλογοι έχουν φθάσει τους δέκα τέσσερις βαθμούς στο πρωτάθλημα και βαδίζουν μαζί από την ίδια θέση του πρωταθλήματος…

Στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης ο συνήθης ύποπτος, Κώστας Τζήμουλας, έβαλε μπροστά το Ομορφοχώρι στο σκορ, με εξαιρετικό σουτ από πλάγια θέση, ενώ ο Σίμος Κιός έφερε το ματς στα ίσια στο 70ο λεπτό, με δυνατό σουτ έξω από τη περιοχή.

Μάλιστα, η Πελασγιώτιδα θα μπορούσε προς το τέλος του αγώνα να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης, όμως το σουτ του Δαμασιώτη έξω από τη περιοχή σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων κι έτσι το 1 – 1 ήταν το τελικό σκορ.

Η διοίκηση, οι παίκτες και ο προπονητής της Δόξας Ομορφοχωρίου εύχονται τα καλύτερα στον ποδοσφαιριστή της ομάδας, Δημήτρη Παπαδόπουλο, όπου η σύζυγος του έφερε στον κόσμο τις προηγούμενες ημέρες ένα υγιέστατο αγοράκι.

Δόξα Ομορφοχωρίου (Μανώλης Γαραζανάκης): Ματούλας, Κωσταρέλλος, Κώτσιας, Κύρκος, Καψάλης, Τσιόγκα, Κανάκης, Φωτίου (70′ Μπουτακίδης), Φούκης (75′ Μαλλιάρας), Τζήμουλας, Μπατζογιάννης (60′ Μπιζιώτας).

Πελασγιώτις Λάρισας (Γιώργος Χατζής): Ξύτσας, Θεοχαρίδης (70′ Χότζα), Ντάφης (55′ Έξαρχος), Τέλλιος, Κατράνας, Κιός, Μαρουσούλης, Γκαραβέλης (46′ Γελαλής), Νεράτζης, Δαμασιώτης, Πουρνάρας.