Ισοπαλία στο Ομορφοχώρι

Η Δόξα Ομορφοχωρίου φιλοξένησε τον Αστέρα Μελισσοχωρίου, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1 – 1.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο ήταν πιο αποτελεσματικοί, καταφέρνοντας με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ. Όταν ο Κύρκος έβγαλε ωραία για τον Κώστα Τζήμουλα και αυτός με πλασέ έκανε το 1 – 0.

Μάλιστα το Ομορφοχώρι δέκα λεπτά αργότερα, έχασαν σημαντική ευκαιρία να πετύχουν και δεύτερο γκολ. Ο Κύρκος βγήκε απέναντι στον αντίπαλο γκολκίπερ, ο οποίος όμως τον νίκησε και απομάκρυνε τον κίνδυνο μακριά από την εστία του.

Στην «επανάληψη» ο Αστέρας Μελισσοχωρίου κατάφερε να αντιδράσει λίγο μετά το πέρας μιας ώρας αγώνα. Συγκεκριμένα στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Σδράλης σέντραρε και ο Νούσιας με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Δόξα Ομορφοχωρίου (Μανώλης Γαραζανάκης): Ματούλας, Τσιόγκας, Φωτίου, Καψάλης, Μπουτακίδης Δ. (65′ Κανάκης), Αθανασίου, Μπουτακίδης Αν. (50′ Μπιζιώτας), Τζήμουλας, Κύρκος, Κωσταρέλλος, Φούκης (46′ Τζαλαμπύρας).

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Ηλίας Αράπης): Κουκούτσης, Σδράλης, Τζεμολάρι, Καραπέτσας, Παπαϊωάννου, Χατζής (75′ Ζαφειρίου), Λιάγκας, Παπαδημητρίου (70′ Δημόπουλος), Νούσιας, Βαλώζος (60′ λ.τ. Κουτσογιάννης), Βογιατζής.