Ισοπαλία στο Πουρνάρι

Δεν υπήρξε νικητής στη μοναδική αναμέτρηση που διεξήχθη σήμερα το μεσημέρι για την Α΄1 τοπική κατηγορία, καθώς Πουρνάρι και Αμπελωνιακός πήραν από ένα βαθμό, σκοράροντας επίσης και από μία φορά.

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο του Πουρναρίου, στην αναμέτρηση όπου «άνοιξε» την αυλαία της 23ς αγωνιστικής του πρωταθλήματος, όπου αμφότερες πήραν από ένα βαθμό.

Στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ζαϊρές είχε τη πρώτη καλή φάση στον αγώνα και με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Αμπελωνιακού, έστειλε τη μπάλα στη συμβολή των δοκών της εστίας του Μπάμπη Βραζιτίκου.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος τώρα και στο 43ο λεπτό του αγώνα, οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 1 – 0 με το όμορφο τέρμα του Γρηγόρη Τσιαμούρα, ύστερα από την ωραία ατομική ενέργεια και κάθετη πάσα του Ντένις Κουρμπάτι.

Στην επανάληψη και στο 70ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια με το πλασέ του Παναγιώτη Ψύρρα, όπου βρισκόταν σε θέση βολής.

Προς το τέλος του αγώνα και συγκεκριμένα στο 88ο λεπτό, οι άνθρωποι του Πουρναρίου ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή πάνω στον Άλκη Νικούλη, όμως ο κ. Τζήλος είχε διαφορετική άποψη κι έδειξε συνέχεια στο παιχνίδι.

Τέλος,  οι γηπεδούχοι εκφράζουν έντονα παράπονα προς το πρόσωπο του κ. Τζήλου για τον μη καταλογισμό πέναλτι στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ οι φιλοξενούμενοι από τη πλευρά τους εκφράζουν παράπονα για την ακύρωση δύο τερμάτων του Ιωαννίδη και Πατρίκου στη σημερινή αναμέτρηση…

Αναγέννηση Πουρναρίου (Στέλιος Κορομηλάς): Παπαρσένης, Μετόλι, Ζιούστης, Κρητικός Θ. Β., Κώτσιας, Νεμπεγλέρας, Κουρμπάτι, Ζαϊρές (65′ Δημουλός), Καφαντάρης (58′ Κρητικός Μ.), Νικούλης, Τσιαμούρας (80′ Γκαντόγλου).

Αμπελωνιακός (Γιάννης Παπαδημητρίου): Βραζιτίκος, Παυλίδης (65′ Μαυρίδης), Μεσημέρης (46′ Λιάκος), Αλεξόπουλος (82′ Αποστόλου), Κωτούλας, Δαλακώνης, Ψύρρας, Κόλα, Ιωαννίδης, Τσετιροκλής, Πατρίκου.