Ισοπαλία στο Συκούριο

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι του Συκουρίου, μεταξύ του τοπικού Κισσάβου και του Φαλανιακού, με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν από ένα τέρμα με διαφορά μόλις λίγων λεπτών, αδυνατώντας μέχρι το φινάλε να πάρουν μία εκ των δύο το τρίποντο.

Έτσι, η ομάδα του Φερραίου Γιαννακού έφτασε τους 21 πόντους, βλέποντας τη κορυφή να απομακρύνεται κατά επτά πόντους, ενώ στον αντίποδα, η ομάδα του Φαλανιακού πήρε σημαντικό βαθμό στη προσπάθεια που κάνει για την αποφυγή των πλέι-άουτ της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Μετά από ένα φτωχό πρώτο μέρος, στην επανάληψη και με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Νίκος Μάντζιαρης με πλασέ στη κίνηση μετά και από ωραία ομαδική ενέργεια των παικτών του Κισσάβου, έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους, που όμως δεν κράτησε για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Και γι΄ αυτό φρόντισε, τέσσερα λεπτά αργότερα (64′), ο αρχηγός του Φαλανιακού, Νίκος Βαρσάμης, που με μια σέντρα – σουτ κέρδισε τον Φαρμάκα, διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 1. Στην φάση της ισοφάρισης οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για επιθετικό φάουλ στον Βαγγέλη Φαρμάκα.

Οι φιλοξενούμενοι στο 90’+2′ βρήκαν δίχτυα με τον Δημήτρη Αλατά για να φύγουν με το «διπλό» από το Συκούριο, όμως το τέρμα ακυρώθηκε ως οφ-σάιντ.

Κίσσαβος Συκουρίου (Φερραίος Γιαννακός – Λευτέρης Τέας): Φαρμάκας, Αγγέλης (80′ Τζιούρας), Τσιανάκας, Κουτσοκέρας, Χριστιανίδης, Μάντζιαρης, Κορδέλας, Παυλόπουλος (70′ Αργύρης), Πλιάγκας, Γκαμπέτας, Πετράκης.

Φαλανιακός (Τάσος Μπεριτζάς – Μιχάλης Μαλαμάς): Παπαϊωάννου, Μαχαίρας, Βαρσάμης, Κολοβός, Σουλιώτης, Μπλέντι, Πανταζής Γ., Πανταζής Θ. (84′ Αλατάς Δ.), Παπαγεωργίου (90′ Πάνου), Αλεξανδρής, Λυγούρας.