Ισοπαλία στο… 90+7΄!

Ο Παναγροτικός Νίκαιας έδειχνε πως κρατούσε τη νίκη τα χέρια του, όμως στο 90+7′ ο Ατρόμητος Βαμβακούς ισοφάρισε σε 1 – 1 που ήταν και το τελικό σκορ!

Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και έτσι ολοκληρώθηκε χωρίς να υπάρχει σκορ. Στην «επανάληψη» όμως είχαμε μία εντελώς διαφορετική εικόνα του παιχνιδιού.

Και σε αυτό βοήθησε το γρήγορο γκολ που πέτυχαν οι γηπεδούχος Νίκαιας στο δεύτερο μέρος. Συγκεκριμένα, στο 50ό λεπτό του αγώνα, ο Βάιος Κανάκης βρέθηκε σε προφανή θέση για γκολ και δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη κάνοντας το 1 – 0.

Τα λεπτά περνούσαν και είχαμε φτάσει στις καθυστερήσεις. Ο διαιτητής κράτησε εφτά λεπτά καθυστερήσεις και η Βαμβακού το εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο. Διότι στο 90+7′ από εκτέλεση φάουλ του Αλέξη Μακρή, ο Δημήτρης Κεσέογλου με κεφαλιά σκόραρε και ισοφάρισε σε 1 – 1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Παναγροτικός Νίκαιας (Γιώργος Λυκοκώστας): Γρηγορίου, Τσούλκας, Ψαρούλης, Νικογιάννης, Κυρίτσης, Σώκος (60′ Παπακώστας), Μίχος (20′ λ.τ. Ανδρεόπουλος), Πανδρεμένος, Κανάκης, Γκατζούλης (70′ λ.τ. Σακελλαρίου), Καραφέριας.

Ατρόμητος Βαμβακούς (Χρήστος Ανδρεόπουλος): Σακελλαρίου, Φλώρος, Γκούνης, Βότσης, Μακρής, Γκόβαρης (65′ λ.τ. Ξυνογαλάς), Κεσέογλου, Παπαδόπουλος (70′ Μορφογιάννης), Αζάς, Βόπης (80′ Τσιτσιφλής), Τασιόπουλος.