Ιστορική νίκη για Παραπόταμο!

Ο Κεραυνός Παραποτάμου έδειξε τα «δόντια» του και στον Απόλλωνα Γαλήνης του οποίου και επικράτησε εντός έδρας με 2 – 0, σε ένα σημαδιακό ματς για τους γηπεδούχους.

dsc_0038

Και αυτό γιατί μετά από ένα χρόνο απουσίας από τα ποδοσφαιρικά δρώμενα του Νομού, επέστρεψε στη φυσική του έδρα, πήρε τη δεύτερη συνεχόμενή του νίκη στο πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου της Γ΄ΕΠΣ Λάρισας και βρίσκεται στη πρώτη θέση με 6 βαθμούς, λόγω διαφοράς τερμάτων με τον Αετόλοφο, με τον οποίο και ισοβαθμούν στην κορυφή.

dsc_0058

Οι γηπεδούχοι ενώ το παιχνίδι οδηγούταν προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα σε καίριο χρονικά σημείο. Ο Μπάμπης Μπλιώνας στο 41΄πέταξε στον κενό χώρο τη μπάλα για τον Βαλώζο, ο οποίος πλάσαρε τον Γκέμα σωστά για το 1 – 0.

dsc_0079

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 54′ ο Κεραυνός Παραποτάμου πέτυχε κι δεύτερο γκολ. Γύρισμα του Αχιλλέα Βαλώζου από τα δεξιά, στο πρώτο δοκάρι. Ο νεοεισελθέντας στο ημίχρονο, Γκέκας, έκανε την προβολή προ του Τσιντώντα, στέλνοντας άθελά του τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 2 – 0.

dsc_0098

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και στο 65′ έχασαν τη πρώτη τους μεγάλη ευκαιρία. Σουτ από τα 35 μέτρα του Νάχαμου, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Σβίλιας σε κενή εστία «έπιασε» αέρα, χάνοντας την ευκαιρία να μειώσει και να μπει εκ νέου στο παιχνίδι.

dsc_0115

Στη συνέχεια της αναμέτρησης τίποτα δεν άλλαξε με τον Παραπόταμο να παίρνει τη νίκη με 2 – 0 και να κάνει το «2Χ2» στο πρωτάθλημα.