Ισόπαλη… “ρώσικη” ρουλέτα!

Ισόπαλο έληξε ντέρμπι της αγωνιστικής της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, ανάμεσα σε Δάφνη Γλαύκης και Δόξα Ραχούλας.

Το παιχνίδι είχε τρομερό ρυθμό με χαμένες φάσεις με το “τσουβάλι” καικυρίως στο δεύτερο μέρος της συνάντησης το μας θύμιζε κάτι σαν ρώσικη ρουλέτα, καθώς η μια ευκαιρία διαδεχόταν την άλλη και για τις δύο ομάδες, με αρκετούς φιλάθλους να κάνουν λόγο “όποιος το βάλει κέρδισε”…

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 7ο λεπτό όταν ο Γιαννακόπουλος βρήκε στον Γκομοσίδη ο οποίος έπιασε ένα σουτ από καλή θέση μέσα από την μεγάλη περιοχή, νικώντας τον Κουκουτσή.

Λίγα λεπτά αργότερα, η Γλαύκη προσπάθησε να απαντήσει όμως το σουτ του Βεργή πέρασε άουτ.

Η ομάδα της Ραχούλας πριν το ημίχρονο όμως θα μπορούσε να είχε πετύχει και δεύτερο τέρμα όταν στο 35ο λεπτό ο Καραπετσάνης εκτέλεσε φάουλ ο Θεοχαρούλης Μ. πήρε την πρώτη κεφαλιά στρώνοντας στον Καζάνι ο οποίος από κοντά με κεφαλιά δεν κατάφερε να κερδίσει τον Κουκούτση.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να επιστρέψουν στο παιχνίδι και εν μέρει το κατάφεραν καθώς ισοφάρισαν στο 49ο λεπτό όταν ο Βεργής έπιασε μια ανάποδη κεφαλιά, ο Τσιτουρτζής έδειξε να ελέγχει την μπάλα η οποία όμως πέρασε κάτω από τα πόδια του και ο Τσιαγκάλης που κυνήγησε την φάση από το μισό μέτρο την έσπρωξε στα δίχτυα, για το 1 – 1.

Στην συνέχεια, το παιχνίδι πήρε “φωτιά”, με τις δύο ομάδες να ανοίγονται και να κάνουν τα πάντα ούτως ώστε να πετύχουν κάποιο τέρμα.

Κλασσικότερες αυτών του Καζάνι στο 54’ με του Κουκούτση να τον κερδίζει ενστικτωδώς, ενώ στο τέλος ο Καζάνι είχε ακόμη δύο καλές στιγμές για να σκοράρει.

Δάφνη Γλαύκης (Δημήτρης Δανιλούλης): Κουκούτσης, Σερακιώτης, Αποστόλου, Γκόγκας, Υφαντής, Σμυρλής, Τσιώλης Ν.(70’ Μίχος), Βεργής, Τσιαγκάλης (80’ Σπανούλης), Βράκας (90’+2’ Τζιότζιος), Τσιώλης Ε.

Δόξα Ραχούλας (Γιώργος Λιάπης): Τσιτουρτζής, Τσιάρας, Θεοχαρούλης Μ., Μαυρομιχάλης (65’ Μηταλούλης), Διαμαντής, Γκομοσίδης, Γιαννακόπουλος, Πιλτσούλης, Αργυρακούλης (46’ Τάχος), Καραπετσάνης (90’+1’ Θεοχαρούλης Α.), Καζάνι.