Ισόπαλοι με δύο εκτελέσεις πέναλτι…

Από ένα βαθμό πήραν Μαυροβούνι και Δωτιέας Αγιάς στη μεταξύ τους αναμέτρηση για τη 16η αγωνιστική της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας.

Το συγκρότημα του Γιάννη Σιάρκου υποδέχθηκε την ομάδα του Γιάννη Βαΐτση και με το τελικό, 1 – 1 έφθασε τους είκοσι ένα βαθμούς και συνεχίζει στην όγδοη θέση της βαθμολογίας.

Στον αντίποδα, ο Δωτιέας Αγιάς μετρά πέντε βαθμούς περισσότερους και συνεχίζει στη τέταρτη θέση μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 50ο λεπτό, ο Θωμάς Τσιρογιάννης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στο σκορ στους φιλοξενούμενους που κέρδισε ο Ζήσης Μαλάκος, ενώ στο 73′ ο Χρήστος Μαντζιαφούλης με τον ίδιο τρόπο και από τα έντεκα βήματα πέτυχε το 1 – 1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Στην ισοφάριση του σκορ από το Μαυροβούνι άλλαξαν και οι αριθμητικές ισορροπίες των δύο ομάδων, καθώς ο Παπαγιαννούλης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον κ. Καρακώστα για χέρι σε εκτέλεση κόρνερ του Τόλη Ακριβόπουλου και ο Δωτιέας Αγιάς τελείωσε το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο.

Οι γηπεδούχοι είχαν αρκετές σημαντικές ευκαιρίες με τους Αποστόλη Βούκουτο, Βασίλη Σπανό και Κώστα Γαρουφαλιά, ενώ οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τον Σπετίμ Μάντσε με σέντρα – σουτ στο 55ο λεπτό.

Μαυροβούνι (Γιάννης Σιάρκος): Μαγαζιώτης, Μπάγκας Δ. (82′ Μπάγκας Αρ.), Σάπιος (89′ Αρσένης Δ.), Μπάγκας Κ., Μαντζιαφούλης, Μούμος, Σπανός (83′ Προβίδας), Μπατζέλας Ν., Βούκουτος, Ακριβόπουλος (86′ Νότας), Γαρουφαλιάς.

Δωτιέας Αγιάς (Γιάννης Βαΐτσης): Μπρέλλας, Μάντσε, Γούτος Ν., Κόκκινος, Γιαννουλέας (40′ λ.τ. Ντελής), Ντακούλας, Παπαγιαννούλης, Τσιρογιάννης (80′ Σβερκούλης), Τσατσαλίδης, Κορλός (70′ Φουκαλάς), Μαλάκος.