Ισόπαλοι στη Ξάνθη

Χωρίς νικητή και με σκορ 1 – 1 έληξε το φιλικό παιχνίδι που έλαβε χώρα στη Ξάνθη, ανάμεσα στη τοπική ομάδα και την ΑΕΛ. Το γκολ για την Ακριτική ομάδα πέτυχε με πέναλτι στο 42′ ο Γέντρισεκ, ενώ για τους «βυσσινί» ισοφάρισε στο 58′ επίσης με εκτέλεση πέναλτι ο Άντονι Φατιόν.

Απέναντι στην ΑΕΛ, οι παίκτες του Μίλαν Ράσταβατς έμειναν στην ισοπαλία με σκορ 1-1 στο «Xanthi FC Arena».

Τα γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν με πέναλτι. Αρχικά ο Γέντρισεκ ευστόχησε στο 42ο λεπτό, όταν προηγήθηκε ανατροπή του Κίκε και στην συνέχεια ο Φατιόν τον μιμήθηκε στο 58ο λεπτό, όταν προηγουμένως είχε ανατραπεί ο Αμπνταλά.

Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Συλλά, Μπαξεβανίδης (78′ Θυμιάνης), Μελιόπουλος (63′ Φλίσκας), Κασάδο, Ντε Λούκας (63′ Καντά), Καμαρά (46′ Κοβάσεβιτς), Ντουρίτσκοβιτς, Γέντρισεκ (80′ Φασίδης), Κίκε (84′ Ορφανίδης), Κάστρο.

ΑΕΛ (Σωτήρης Αντωνίου): Κρίστινσον, Σαχίτι, Γκόλιας, Γρομητσάρης, Χούμπτσεφ, Ντέλετιτς, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς, Κούνιτς, Πίτι, Μορσί.

Έπαιξαν και οι: Σουλούκος, Καρανίκας, Μπάλλας, Νούνιτς, Γκόικοβιτς, Λεοζίνιο, Φρίουι.