Δεν εί(Χ)ε νικητή το ματς στα Βούναινα…

Από ένα γκολ και μία κόκκινη είχαν στο μεταξύ τους ντέρμπι Βούναινα & Πύρρος κι έτσι δεν είχε νικητή το ματς αυτό που έγινε για τη 17η αγωνιστική της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Τα Βούναινα υποδέχθηκαν τον Πύρρο σε ένα εκ των ντέρμπι αυτής της αγωνιστικής και το τελικό 1 – 1 δίνει τον βαθμό τις ισοπαλίας στους δύο συλλόγους.

Ο Νίκος Βράκας ήταν αυτός που ευτύχησε να βάλει μπροστά τους γηπεδούχους στο σκορ στο 25′, ενώ στο 67ο λεπτό ο Μάριος Λάττα πέτυχε γκολ με ωραία προσπάθεια και το 1 – 1 έμεινε μέχρι το τέλος.

Βέβαια, οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές, αφού στο 80ο λεπτό οι Κώστας Ρουμελιώτης και Κώστας Λέτσιος αποβλήθηκαν από τον κ. Βλιώρα και πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια.

Ωστόσο, εκτός από τους δύο ποδοσφαιριστές αποβλήθηκαν από τον κ. Βλιώρα ο τεχνικός των Βουναίνων, Λάζαρος Αγγλόπουλος και ο προπονητής του Πύρρου, Κώστας Βασίλης όπως και ο Λεωνίδας Κιόρογλου από τον πάγκο των φιλοξενουμένων.

Α.Ε. Βουναίνων (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Χαβίλας, Βλησαρούλης (73′ Μερτζανίδης Φ.), Κατσιώτης, Χατζηλιάδης, Ρουμελιώτης, Μούμος, Κορδέλας, Μερτζανίδης Ηλ. (51′ Κυπαρίσσης), Τζατζάκης, Βράκας, Νεστορίδης.

Πύρρος (Κώστας Βασίλης): Αγραφιώτης, Μάρης, Λίτσα, Λέτσιος, Κατσής, Παύλου, Λάτα (90’+2′ Τζιόγκας), Κάτσας, Νικούλης, Μούρι, Αλεξανδρής (65′ Αλλιάι).