Ισόπαλο το ντέρμπι!

Σε ένα ματς με τον χαρακτήρα… γειτονικού ντέρμπι ο Κεραυνός Δένδρων φιλοξένησε την Ακαδημία Τυρνάβου, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1 – 1.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν πιο ζεστά στην αναμέτρηση, δημιουργώντας τη πρώτη μεγάλη ευκαιρία, μόλις στο 3ο λεπτό. Ο Γαλάρας έπιασε τη κεφαλιά, όμως είδε τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Αυτή ήταν και η μοναδική αξιόλογη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου, καθώς στη συνέχεια οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν κάποια επικίνδυνη κατάσταση μπροστά από τις αντίπαλες εστίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα η Ακαδημία Τυρνάβου ήταν αυτή που μετουσίωσε πρώτη τις ευκαιρίες της σε γκολ. Συγκεκριμένα στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ρεβήσιος με πλασέ μετά από σέντρα του Μπαλοδήμου «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του.

Ο Κεραυνός Δένδρων από τη πλευρά του δεν το έβαλε κάτω και δικαιώθηκε. Διότι στο 71ο λεπτό, ο Τσούτσος με πλασέ από πλεονεκτική θέση νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Οι άνθρωποι του Κεραυνού Δένδρων διαμαρτύρονται έντονα για προκλητική και ειρωνική συμπεριφορά του διαιτητή κ. Γρηγοριάδη στη σημερινή αναμέτρηση με την Ακαδημία Τυρνάβου.

Κεραυνός Δένδρων (Χρήστος Τασιούλας – Φάνης Μπατραλέξης): Ράγιας, Ζιόγκος, Ζαμπός, Αγγελής, Τασιούλας, Σκριάπας (70′ Καλαμάς), Χατζηκρανιώτης, Μπακού, Μαυρούλης, Παζάρας (55′ Θανασάρας), Τσούτσος.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Χαλκιάς, Ραψανιώτης, Σκρουμπής, Δασκαλόπουλος (46′ λ.τ. Μπαλοδήμος (76′ λ.τ. Καλούδας)), Κόκκας, Μπάκος Κ., Ρεβήσιος, Παπαχατζής Ι., Λώζος, Γαλάρας (65′ Καραΐσκος), Σπυρόπουλος.