Κέρδισε Άρη Κουλουρίου και συνεχίζει να ελπίζει

Ζωνταντός στο κυνήγι της πρωτιάς και της Προοδευτικής Ανάβρας έμεινε ο Πύρρος που κέρδισε στο πλαίσιο της 24ης Αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισς, τον Άρη Κουλουρίου με 4 – 0 και παρέμεινε στο κατώφλι της Προοδευτικής Ανάβρας.

Η ομάδα του Κώστα Βασίλη έμεινε στη δεύτερη θέση που οδηγεί στα μπαράζ και στο -3 από την πρωτιά, η οποία αγωνιστική με την αγωνιστική μοίαζει να απομακρύνεται μιας και η Προοδευτική Ανάβρας δεν χάνει βαθμούς.

Μόλις στο 9ο λεπτό ο Πύρρος πήρε “κεφάλι” στο σκορ με τον Ρενάτο Φραχόλι να αξιοποιεί ασσίστ του Βάσου, ενώ στο 17′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής πέτυχε το 2 – 0. Τρία τα τέρματα των γηπεδούχων έκανε στο 43′ Μούρι με κεφαλιά μετά από σέντρα του Κάτσα.

Στην επανάληψη και στο 48′ ο Κάτσας τροφοδότησε αυτήν την φορά τον Νικούλη που με σουτ στη κίνηση διαμόρφωσε το τελικό, 4 – 0, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή λίγα λεπτά αργότερα να έχει και δοκάρι.

Α.Σ. Βορειοηπειρωτών Πύρρος (Κώστας Βασίλης): Κουσιάς, Μαρούδης, Πότσης, Καψαλός, Κάτσης (50’ Μήτρος), Τζόγας (75’ Αγκόλι), Κάτσας, Βάσσος (55’ Λεσάϊ), Νικούλης (60’ Σβύλλιας), Μούρης, Φραχόλι.