Κέρδισε Δαμασιακό και συνεχίζει ψηλά ο Σμόλικας!

Έπειτα από την ήττα στην Ελασσόνα και τον ΠΟΕ ο Σμόλικας Φαλάνης επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες, καθώς επικράτησε το μεσημέρι του Σαββάτου στη Φαλάνη του Δαμασιακού με σκορ, 3 – 1!

Οι «πράσινοι» του Βασίλη Μπακογιάννη παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο «χαμόγελασαν» στη 17η «στροφή» του πρωταθλήματος και με τη νίκη αυτή συνεχίζουν στη πέμπτη θέση κι ενώ έφθασαν τους είκοσι οκτώ βαθμούς!

Στον αντίποδα, το αξιόμαχο συγκρότημα του Αλέξη Παγκαρλιώτα δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από την εν λόγω αναμέτρηση και παραμένει στους δέκα τρεις βαθμούς και τη δέκατη τρίτη θέση στον πίνακα της βαθμολογίας.

Με το «καλημέρα» ο Σμόλικας Φαλάνης πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Παναγιώτη Ηλιόπουλο να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα μόλις στο 6ο λεπτό, ενώ ο Ντέιβιντ Μπόντε έκανε δύο τα τέρματα για τους γηπεδούχους στο 33′.

Ο Δαμασιακός τρία λεπτά μετά, μπήκε ξανά στο ματς, καθώς ο Νίκος Γελαλής μείωσε σε 2 – 1 και αυτό ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος και στο 68′, ήρθε η σειρά του Θύμιου Μπέτση να πετύχει γκολ και να κερδίσει τον Γιάννη Νικολακούλη για το 3 – 1 που ήταν και το τελικό σκορ!

Σμόλικας Φαλάνης (Βασίλης Μπακογιάννης): Γραβάνης, Γκατζιούρας, Σκούπρας, Κολοβός, Ζαμπέτας, Λάλλος, Μολάς, Ηλιόπουλος (70′ Χασιώτης), Μπέτσης (78′ Γουλούλης), Μπόντε (65′ Γκατζούλης (80′ Τσιρογιάννης)), Κακαζούκης.

Δαμασιακός (Αλέξης Παγκαρλιώτας): Μιγδάνης (46′ Νικολακούλης), Γεωργατζιάς, Πούτας (46′ Μπακαΐμης), Ιωαννίδης, Οικονόμου, Μουσιάρης Δ., Ραπτοτάσιος (60′ Λέτσιος), Δούκας (80′ Τσιάλτας), Λούτσος, Παπαγεωργίου, Γελαλής.