Κέρδισε και άφησε υποσχέσεις η Λάρισα 2012

Το πρώτο της τρίποντο στο πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας πανηγύρισε η Λάρισα 2012, κερδίζοντας με 3 – 1 τον Δαμασιακό, με «άσσο» από ημίχρονο. Τα γκολ των γηπεδούχων οι Τσιάκος (1′) και Κίτσιος (18′, 90′), ενώ νωρίτερα χρονικά είχε μειώσει ο Σουγλής στο 28′.

Με τη νίκη της αυτήν η ομάδα της Λάρισα 2012 έφτασε τους τρεις πόντους στο πρωτάθλημα, αφήνοντας τον Δαμασιακό στον έναν βαθμό της πρεμιέρας.

Οι παίκτες του Θοδωρή Στεργιάδη πήραν «κεφάλι» στο σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Χρήστος Δαλαμπύρας έβγαλε στην πλάτη του Γεωργαντζιά τον Δημήτρη Κίτσιο, ο οποίος «έσπασε» στο πρώτο δοκάρι στν Τσιάκο που με προβολή κέρδισε τον Γκουτζουρέλα για το 1 – 0 των γηεπδούχων.

Δύο τα τέρματα της Λάρισα 2012, έκανε στο 18′ ο Δημήτρης Κίτσιος για να μειώσει στο σκορ στο 28′ ο Σουγλής με απευθείας εκτέλεση φάουλ και αφού η μπάλα βρήκε και στο τοίχος των παικτών της Λάρισα 2012.

Το τελικό 3 – 1 διαμόρφωσε με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα ο Δημήτρης Κίτσιος, «σφραγίζοντας» τη νίκη της Λάρισα 2012 στο 90ο λεπτό.

Λάρισα 2012 (Θοδωρής Στεργιάδης): Μπρέλλας, Φλώρος Βαλ., Φλώρος Β., Κίτσος Παν., Φλώρος Παν., Δαλαμπύρας (70′ Βούζας), Μολάς, Τσιάκος (80′ Καραλής), Κίτσος Δ., Νταής (46′ Κριεμάδης), Μανακούσιος Δ.

Δαμασιακός (Κώστας Καζάκης): Γκουτζουρέλας, Μπακαϊμης, (70′ Δούκας), Ντόκος, Μόκας, Ιωαννίδης, Τσιάλτας, Σουγλής, Γεωργαντζιάς, Ραπτοτάσιος, Τιούτιος (65′ Λέτσιος Στ.), Λούτσος.