Κέρδισε και αύξησε τη διαφορά!

Μία πολύ σημαντική εντός έδρας νίκη πήρε ο Παναγροτικός Νίκαιας, καθώς επικράτησε με 2 – 1 του Μεσοχωρίου στην 22η αγωνιστική της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Οι «πράσινοι» του Βαγγέλη Μπρισίμη ίσως πανηγύρισαν τη πιο σημαντική νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς έφθασαν τους είκοσι τρεις βαθμούς και έκαναν πλέον μεγάλο βήμα παραμονής στο φετινό πρωτάθλημα.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Θανάση Γάτσιου αν και προηγήθηκαν στο παιχνίδι, δεν κατάφεραν να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα και έμειναν στους έξι βαθμούς.

Στο 52ο λεπτό ο Ηλίας Κουζιώνης με προσπάθεια του σημάδεψε το κάθετο δοκάρι του Παναγροτικού, ενώ στο 75′ ο Ηλίας Τσιάρας που είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή έκανε το 0 – 1 με σουτ μετά από ωραία ατομική ενέργεια.

Τέσσερα λεπτά μετά, ο Φουρίκης βρήκε όμορφα τον Δημήτρη Καφαντάρη με κάθετη πάσα και τελευταίος με σουτ στη κίνηση πέτυχε την ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1.

Η ολική ανατροπή του σκορ και το 2 – 1 έγινε στο 82′. Ο Σακελλαρίου τροφοδότησε τον Ηλία Χριστοδούλου και ο έμπειρος επιθετικός με σουτ από θέση βολής κέρδισε τον Λικάι και διαμόρφωσε έτσι το τελικό σκορ!

Οι άνθρωποι του Μεσοχωρίου συγχαίρουν τη διαιτησία του κ. Ακρίβου και τις αποφάσεις που πήραν οι βοηθοί κ. Δεληγιάννη και κ. Ροκοπάνου στο σημερινό παιχνίδι με αντίπαλο τον Παναγροτικό Νίκαιας.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Σδούγκας, Νικολακούλης (46′ Δημόπουλος), Ψαρούλης Αντ., Σακελλαρίου, Πανδρεμένος (70′ Ντελόπουλος), Φουρίκης, Σώκος, Χριστοδούλου (85′ Ψαρούλης Δ.), Γκουντίκας (60′ Ντελόπουλος), Καφαντάρης, Βλαχάκης.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Θανάσης Γάτσιος): Λικάι, Λέτσιος, Μούτσιος, Μαρκούγιας (32′ λ.τ. Τσιάρας), Καρακώστας, Καραμάνος (60′ Καραγιάννης Ν.), Καλογιάννης, Μουσιάρης, Πατσιτός Ν. (80′ Τάνης), Καρατζιόλης, Κουζιώνης.