Κέρδισε και μείωσε τη διαφορά από τους Γόννους!

Τη νίκη που τον διατηρεί στη 3η θέση του 1ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας πέτυχε ο Κεραυνός Δένδρων, κερδίζοντας με ανατροπή του σκορ (2 – 1) τον Σ.Σ. Ραψάνης. Παράπονα από την διαιτησί έχουν οι φιλοξενούμενοι

Η ομάδα των Δένδρων με τη νέα αυτήν επιτυχία έφτασε τους 35 βαθμούς και μείωσε την απόσταση από τον δεύτερο Όλυμπο Γόννων στον βαθμό. Από την άλλη, η ομάδα της Ραψάνης έμεινε στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 9 πόντους.

Μετά από ένα «άκαρπο» πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη και στο 50′ ο Λιάμης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενουμένους, οι οποίοι όμως δεν χάρηκαν για πολλή ώρα.

Μιας και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Χρήστος Γκάτης έφερε και πάλι το ματς σε απόλυτη ισορροπία.

Το τελικό 2 – 1, διαμόρφωσε στο 82′ με πέναλτι ο Γκάτης, παράβαση η οποία υποδείχθηκε σε χέρι αμυντικού.

Οι άνθρωποι του Σ.Σ. Ραψάνης δεν θέλησαν να δώσουν στοιχεία ως ένδειξη διαμαρτυρίας προς τη διαιτητική τριπλέτα.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Χαλκιάς, Τασιούλας, Σκριάπας, Δασκαλόπουλος, Καλέσης Αχ. (70′ Καλούπας), Καλέσης Απ., Πέρπερας, Μπακού, Παπαχατζής, Βόραδας, Γκάτης.