Κέρδισε και ξέφυγε από την… «ουρά»

Χάρις στην δεύτερη σερί του νίκη, ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων «ξεκόλλησε» για τα καλά από την «ουρά» του βαθμολογικού πίνακα της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας. «Θύμα» του αυτήν την φορά και μετά την νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής κόντρα στη Μελία (1 – 0), η Αναγέννηση Καλοχωρίου, που γνώρισε την ήττα με 4 – 0 στο ντεμπούτο του Χρήστου Γραβάνη στον πάγκο του Ατρομήτου.

Τους 12 βαθμούς έφτασε πλέον η ομάδα των Αγίων Αναργύρων, αυξάνοντας τη διαφορά από τη γραμμή της ζώνης του υποβιβασμού στους οκτώ πόντους. Στο πάτο έμεινε η ομάδα του Καλοχωρίου με τους μόλις τρεις βαθμούς.

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε η αναμέτρηση για την ομάδα του Χρήστου Γραβάνη, καθώς μόλις στο πρώτο λεπτό αυτής, ο Θάνος Αμαρλαριώτης με πλασέ μετά από λάθος της άμυνας του Καλοχωρίου, άνοιξε το σκορ. Συνέχεια στο σκοράρισμα έδωσε στο 28′ με ωραία προσπάθεια και πάσα του Γιάννη Τσιφλίζογλου και πλασέ στη κίνηση, ο Χρήστος Ευαγγέλου, για να έρθει δύο λεπτά αργότερα και με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Γιάννης Τσιφλίζογλου για να «σπρώξει» τη μπάλα στα δίχτυα του Καλοχωρίου με κοντινή προβολή, έπειτα από παράλληλο γύρισμα του Δημήτρη Μητρακούλη.

Το τελικό σκορ, διαμόρφωσε στην επανάληψη και στο 76′ με πέναλτι, ο Ανδρέας Τσιρβούλης.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Χρήστος Γραβάνης): Παυλόπουλος, Τσιφλίζογλου, Παύλου (72′ Κατσογιάννης), Ηλιάζι, Παναγιώτου, Μούμος, Κολοβός (57′ Αμαρλαριώτης Μ.), Αμαρλαριώτης Αθ. (15′ λ.τ. Μητρακούλης), Μπακαρτζής (64′ Τσιρβούλης), Ευαγγέλου, Κουμπούρας.