Κέρδισε και ξέφυγε η Πελασγιώτιδα!

Με σκορ 2 – 0 η Πελασγιώτιδα ξεπέρασε το εμπόδιο του Αετού Αετολόφου στο γήπεδο της Χαραυγής στο πλαίσιο της 16ης «στροφής» του 5ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Η ομάδα του Κώστα Μπακατσή πήρε ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα κι έφθασε τους τριάντα έξι, έχοντας ξεφύγει στο +3 από τη δεύτερη Γλαύκη, χωρίς όμως να έχει κάνει το ρεπό.

Από την άλλη, το σύνολο του Χρήστου Ηλιάδη δεν μπόρεσε να πάρει κάτι θετικό από το εν λόγω παιχνίδι και έμεινε στους δέκα τρεις βαθμούς και τη προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Στο 12ο λεπτό ο Ορέστης Ζιούστης έκανε τη σέντρα και ο Μούτος με κοντινή προβολή κέρδισε τον αντίπαλο πορτιέρο για το 1 – 0.

Δέκα λεπτά μετά, ο Λαζαρίδης με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του Καρέτσου και με το 2 – 0 η Πελασγιώτιδα πήρε σαφές προβάδισμα για τη νίκη.

Ακόμη, οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες για να πετύχουν κι άλλα γκολ με τους Πωτό, Τσιγγάνη και Μούτο, όπως κι ένα ακυρωθέν γκολ του Μούτου στο 40ο λεπτό για επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα, Καρέτσο.

Πελασγιώτιδα Λάρισας (Κώστας Μπακατσής): Τζήμας, Γκαραβέλας (85′ Δαμασιώτης), Πατσώνης, Χατζηκαμαγιάννης, Γούργος (70′ Κουτσικούλης), Ζιούστης, Γελαλής, Τσιγγάνης, Λαζαρίδης, Μούτος (75′ Γελαλής), Πωτός.

Αετός Αετολόφου (Χρήστος Ηλιάδης): Καρέτσος, Λάχο Αλ., Καραντώνης, Σταμούλης, Ηλιάδης, Παντελιάδης, Τζουβάρας Ηλ., Τζουβάρας Ι. (46′ Ανδρέου), Λάχο Ν., Καράτζιος, Κασίδας.