Κέρδισε και παρέμεινε στο -1 από τη κορυφή

Μια ακόμη νίκη, εξίσου σημαντική με όλες τις προηγούμενες, πέτυχε η Αναγέννηση Καλοχωρίου, κερδίζοντας με 2 – 0 τη Θύελλα Ελάτειας στο πλαίσιο της 7ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα του Γιώργου Νούσιου έκανε 18 τους βαθμούς της και παρέμεινε στο «κατώφλι» του Ηρακλή Χάλκης (είναι στο -1) και παράλληλα στη δεύτερη θέση της σχετικής βαθμολογίας.

Στον αντίποδα η ομάδα του Θοδωρή Σολωμού, έμεινε στους 12 βαθμούς και την 5η θέση του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, διατηρώντας όμως επαφή με την τριάδα από την οποία απέχει μόλις τρεις βαθμούς από την Ανθούπολη.

Μόλις στο 10ο λεπτό ο Βασίλης Τσιαγκούλης με πλασέ στη κίνηση άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με το 1 – 0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους στο Καλοχώρι.

Στην επανάληψη το σουτ του Σπύρου Γκαραγκούνη στο 68ο λεπτό βρήκε σε ετοιμότητα τον Παπαναστασίου, ο οποίος απέκρουσε στο «Γ» της εστίας εντυπωσιακά, κρατώντας το μηδέν.

Τελικά στο 72′ ο Γιώργος Δούρος με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, διαμόρφωσε το τελικό 2 – 0 υπέρ της Αναγέννησης Καλοχωρίου, νίκη που κράτησε την ομάδα του Γιώργου Νούσιου σε… στενή επαφή ενός βαθμού με τη κορυφή.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι Καλοχωρίτες είχαν και δύο δοκάρια στην αναμέτρηση με τους Βασίλη Τσιαγκούλη (65′) και Γιώργο Νούσιο του Βασιλείου (88′).

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιώργος Νούσιος): Παπαναστασίου, Παναγιωτίδης, Μάρκου, Λούγκος (46′ Μπαλοδήμος), Γκόγκος, Γκόλαντας (60′ Τσιρώνης Αλ.), Νούσιος Γ.Αχ., Δούρος, Σαμαράς (80′ Ντανίκας), Νούσιος Γ.Β., Τσιαγκούλης (88′ Τριανταφύλλου).

Θύελλα Ελάτειας (Θοδωρής Σολωμός): Βούλγαρης, Τασιόπουλος, Καλιαντζής, Τσιάνας, Μουστάκας, Τζουβάρας, Αβέλλας, Πάσιος (70′ Δήμου), Καραγκούνης, Μικερτζής, Ζάρρας.