Κέρδισε και παραμένει στο «κατώφλι» του Ηρακλή Χάλκης

Με νίκη προχώρησε και στην 11η Αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας η Αναγέννηση Καλοχωρίου, κερδίζοντας με το εντυπωσιακό 6 – 1 τη Λάρισα ΄88.

Η ομάδα του Καλοχωρίου έφτασε έτσι τους 28 βαθμούς και παρέμεινε στο «κατώφλι» του Ηρακλή Χάλκης (στο -1), αυξάνοντας κατά δύο βαθμούς τη διαφορά από την τρίτη Ανθούπολη των 22 πόντων.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ, με τους Καλοχωρίτες γρήγορα να γυρίζουν το ματς… «τούμπα».

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γιώργου Νούσιου του Αχιλλέα και πάσα – «τακουνάκι» του Γιώργου Νούσιου του Βασίλη, ο Μπαλοδήμος με κεφαλιά ισοφάρισε το παιχνίδι στο 20ο λεπτό.

Στο 35′ πάλι με κόρνερ του Γιώργου Νούσιου του Αχιλλέα, ο Τσιαγκούλης αυτή τη φορά με κεφαλιά γύρισε το ματς για την Αναγέννηση Καλοχωρίου σε 2 – 1.

Στην επανάληψη και στο 58′ με σουτ του Γκόγκου οι γηπεδούχοι πήραν «αέρα» δύο τερμάτων, ενώ στο 62′ ο Γιώργος Νούσιος του Αχιλλέα πέτυχε το 4 – 1. Τον δείκτη του σκορ σε 5 – 1 ανέβασε στο 68′ ο Βασίλης Μάρκου με πέναλτι, ενώ στο 74′ ο Αντώνης Λίταινας διαμόρφωσε το τελικό 6 – 1.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιώργος Νούσιος): Παπαναστασίου, Μπαλοδήμος, Παναγιωτίδης, Μάρκου Β., Ντανίκας, Νούσιος Γ.Α. (60′ Τριανταφύλλου), Νούσιος Γ.Β. (68′ Γκόλαντας), Δούρος, Τσαγκούλης (72′ Σαΐτης), Γκόγκος, Λίταινας (76′ Γκογκίδης).