Κέρδισε και «προσπέρασε» τη Μαρμαρίνη, ο Σ.Σ. Ραψάνης

Ο Σ.Σ. Ραψάνης «ντούμπλαρε» τις νίκες του κόντρα στον Χείμαρρο Μαρμαρίνης στο πλαίσιο της 7ης Αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, πλησιάζοντας ολοένα και περισσότερο στις θέσεις ανόδου στην Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Με τη νίκη αυτήν, η ομάδα της Ραψάνης έφτασε τους 13 βαθμούς και «σκαρφάλωσε» στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας του 2ου Ομίλου, αφήνοντας τους έντεκα πόντους και την 7η θέση τον Χείμαρρο Μαρμαρίνης, που αγνοεί τη νίκη από την 5η αγωνιστική, μένοντας πίσω στο κυνήγι της πρωτιάς, όχι όμως και των τριών θέσεων που οδηγούν στην Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Λένε, πως η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται και στη περίπτωση του Σ.Σ. Ραψάνης κάτι τέτοιο ισχύει 100%. Μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Γιώργος Τζανέκας βρήκε τη μπάλα με το χέρι πριν αυτήν καταλήξει στα δίχτυα με τον κ. Ακρίνο να δείχνει πέναλτι. Ο Γιώργος Τζανέκας αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα, ενώ το πέναλτι που ανέλαβε να μετουσιώσει σε γκολ ο Αντώνης Κατσαμάκας, ο Άτσος το απέκρουσε, κρατώντας προσωρινά το μηδέν στην εστία του.

Το γκολ όμως δεν άργησε να έρθει. Στο 12′ μετά από ατομική προσπάθεια του Δικόπουλου, ο Αντώνης Κατσαμάκας δέχθηκε την πάσα πάρε – βάλε και από κοντά, απλά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα του Χειμάρρου Μαρμαρίνης για το 1 – 0.

Οι γηπεδούχοι στο 24′ βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα του Άτσου και για δεύτερη φορά. ο Τζέφρι Σινάν εκτέλεσε κόρνερ πλασαριστά, δίνοντας τη μπάλα στη γωνία της μεγάλης περιοχής στον Κρίστιαν Μπίμπα που με σουτ στη κλειστή γωνία του Άτσου, τον κέρδισε για το 2 – 0.

Στο 25′ το σουτ του Λιόλιου απέκρουσε ο Κοτσιανούλης και με τη βοήθεια του οριζοντίου δοκαρίου, το 2 – 0 παρέμεινε ως σκορ ημιχρόνου στη Ραψάνη. Δοκάρι είχαν και οι γηπεδούχοι στο 35′ σε σουτ του Κρίστιαν Μπίμπα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Χείμαρρος μπήκε προσπάθησε να μπει και πάλι στο παιχνίδι και μείωσε στο σκορ σε 2 – 1 στο 64′ μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Μιχάλη Κρητικού. Στη συνέχεια και στο 78′ σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιχάλη Κρητικού η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι από τα 30 μέτρα και πλέον. Ενώ μεγάλη ευκαιρία χάθηκε με τον Γ. Κωνσταντινίδη που «φάτσα» στο τέρμα έστειλε τη μπάλα αουτ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Στο 76′ αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα και ο αρχηγός της ομάδας της Ραψάνης, Τζέφρι Σινάν για διαπληκτισμό με αντίπαλο.

Σύσσωμη η ομάδα του Χειμάρρου Μαρμαρίνης εύχεται καλή θητεία στον Γιάννη Καναβό και καλή επιτυχία στον Γιάννη Κρητικό που θα υποβληθεί σε εγχείρηση το Σάββατο 08/12.

Σ.Σ. Ραψάνης (Δημήτρης Γκαραγκούνης): Κοτσιανούλης, Ιωάννου, Ρουμπιές (75′ Γκαραγκούνης Γ.), Δικόπουλος, Γκιώνης (46′ Σινάνι Ζ.), Σινάνι Β. (46′ Σινάνι Κ.), Λιάμης, Μπίμπα, Τσιάρας (80′ Μακεδόνας), Σινάν Τζ., Κατσαμάκας.

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας): Άτσος, Βλάχος, Νάτσης, Λιόλιος, Σαχινίδης (64′ Γλουστιάνος), Κωνσταντινίδης Χρ., Τζουλάι, Τζανέκας, Βουγλάνης (30′ λ.τ. Κρητικός Μ.), Γκαντόγλου (90′ Βάρσος), Φαρμάκης (73′ Κωνσταντινίδης Γ.).