Κέρδισε και τον Μυραϊκό το Ναρθάκι!

Ασταμάτητο το «τρένο» του ΑΟ Ναρθακίου πέρασε και από την έδρα του Μυραικού με σκορ 0 – 3 και παραμένει αήττητος και πρωτοπόρος με 45 βαθμούς μετά από 17 αναμετρήσεις.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τον ΑΟΝ να πιέζει από την αρχή και μόλις στο 10′ άνοιξε το σκορ, όταν ο Αρσενόπουλος έκανε την σέντρα ο Παπαθανασίου βρέθηκε στην περιοχή και με πλασέ πέτυχε το 0 – 1.

Ένα τέταρτο αργότερα και στο 25′ ο Αρσενόπουλος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Παπαθανασίου ο οποίος δεν λάθεψε πέτυχε το 0 – 2 και ταυτόχρονα το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Στο 29ο λεπτό του αγώνα ο Βλάνδος απείλησε με σουτ για τον Μυραϊκό και σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Νίκου Ζεϊμπέκη.

Δέκα λεπτά αργότερα οι «γαλάζιοι» έχασαν σπουδαία ευκαιρία να πετύχουν και τρίτο τέρμα, όμως ο «κεραυνός» του Μισαηλίδη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μυραικού.

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 65′ οι παίκτες του Παναγιώτη Κορδάλη πέτυχαν και τρίτο τέρμα, «καθαρίζοντας» την «μπουγάδα», όταν ο Πρίφτης έγινε αποδέκτης της μπάλας έξω από την περιοχή και με βολέ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 3.

Μυραϊκός (Νίκος Αλεξούλης): Σταυροθεοδώρος, Ζιώγας, Πουρουτίδης, Μπέσσας, Δημοβέλης, Βλάνδος, Τσεμελιέτοφ, Σαμαράς, Ρέντζιος, Χασιώτης, Βογιατζής.

Α.Ο. Ναρθακίου (Παναγιώτης Κορδαλής): Ζειμπέκης, Δημακόπουλος, Μπουλούτσος (46′ Κατσικόπουλος), Λελεντζής (65′ Καραβαγγέλης), Πρίφτης, Ρεντινόπουλος, Καψιώχας, Αρσενόπουλος, Παπαθανασίου (75′ Μπίνας), Σιδηρόπουλος, Μισαηλίδης.