Κέρδισε και τον προσπέρασε…

Τους τρεις βαθμούς της νίκης και μάλιστα με ανατροπή του σκορ πέτυχε ο Ηρακλής Χάλκης απέναντι στον Αστέρα Νέου Περιβολίου εκτός έδρας, με το 1 – 2 να αποτελεί και το τελικό σκορ στη μεταξύ τους αναμέτρηση για την 13η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Πολλές ήταν οι απουσίες για την ομάδα του Βασίλη Δραγατζίκη κι ενώ όσοι αγωνίστηκαν είχαν ψυχικά αποθέματα στο ματς, με την ομάδα του Ηρακλή Χάλκης να παίρνει τη νίκη με ανατροπή του σκορ.

Η ομάδα του Γιάννη Τσαλάγγα με αυτή τη νίκη έφθασε τους είκοσι δύο βαθμούς και αναρριχήθηκε στη τέταρτη θέση της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη, το σύνολο του Βασίλη Δραγατζίκη έμεινε στην έκτη θέση και τους είκοσι πόντους.

Στο 21ο λεπτό ο Γιάννης Σταμάτης με σουτ μετά από ωραία ατομική ενέργεια έβαλε σε θέση οδηγού στο σκορ το Νέο Περιβόλι, ενώ στο 35′ ο Χρήστος Λένας με πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Καλογιάννη έφερε το ματς στα ίσια.

Μάλιστα, λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο ο Ηρακλής Χάλκης πέτυχε και δεύτερο τέρμα και ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ. Ο Χρήστος Λένας με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Χρήστου Βογιατζή σημείωσε το 1 – 2 και διαμόρφωσε έτσι το τελικό σκορ.

Αστήρ Νέου Περιβολίου (Βασίλης Δραγατζίκης): Καρακυρίτσης, Κοκότσικας, Νασιούλας, Κωσταρέλλος Δ. (25′ Μπαλούλης), Ψάρρας, Χατζόπουλος Αρ., Κωσταρέλλος Μ. (46′ Καραμπουτάκης), Τζέκα, Ζιόμπουρας, Σταμάτης Ι.

Ηρακλής Χάλκης (Γιάννης Τσαλάγγας): Πρίφτης Χρ., Μπακαλούλης Αθ., Βογιατζής Σ., Ντινούλης, Τσάβο, Πρίφτης Ν., Μπακαλούλης Δ. (85′ Γκουγκότης), Βογιατζής Χρ., Καλογιάννης (70′ Νικολούλης), Μούτσο (66′ Παπαδημητρίου), Λένας (90’+1′ Μιτσάι).