Κέρδισε και τον προσπέρασε!

Τη νίκη με 2 – 0 πέτυχε ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας στο γήπεδο «Στ. Τσιάπανος» απέναντι στον Όλυμπο Γόννων κι έτσι τον προσπέρασε στον βαθμολογικό πίνακα της Α΄1 ΕΠΣΛ!

Η ομάδα της Μελιβοίας πέτυχε μία πολύ σημαντική νίκη στη προσπάθεια που κάνει για αποφυγή του υποβιβασμού και αφού κέρδισε τους Γόννους, έφθασε τους είκοσι τέσσερις πόντους ύστερα από το πέρας της 21ης αγωνιστικής. Στην αντίπερα όχθη, το σύνολο του Δημήτρη Κωστή που δεν πήρε κάτι θετικό από αυτή την αναμέτρηση, έμεινε στους είκοσι τρεις βαθμούς.

Μόλις στο 18ο λεπτό του αγώνα ο Δημήτρης Γιαννακός με πλασέ από πλεονεκτική θέση για γκολ έκανε το 1 – 0 για τον Φιλοκτήτη, ενώ στην επανάληψη ο Άρης Καπετάνιος με δικό του τέρμα και πλασέ που πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα, «κλείδωσε» το τρίποντο για τους γηπεδούχους και η Μελιβοία πανηγύρισε μία πολύ σημαντική νίκη ενόψει και της συνέχειας του πρωταθλήματος.

Η σημερινή νίκη του Φιλοκτήτη Μελιβοίας αφιερώνεται στον τραυματία της ομάδας, Παναγιώτη Πασιά που υπέστη ολική ρήξη έσω πλαγίου συνδέσμου και άπαντες στην ομάδα του εύχονται ταχεία ανάρρωση και γρήγορη επιστροφή στα γήπεδα.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Κώστας Παπαρίζος): Κοσμάς, Πλατσάς, Πασιάς Δ., Μυλωνάς, Λαδάς, Γιαννακός (65′ Σπετίμ), Καπετάνιος, Δαλαμπύρας (80′ Ντούμος), Μαλαχτάρης, Γκουντάρας (78′ Τσάκουλης), Παπαρίζος (86′ Ντόμπρα).