Κέρδισε κι «έπιασε» τριάδα!

Την ευρεία νίκη με 4 – 0 απέναντι στη Βαμβακού σημείωσε ο Ιπποκράτης σήμερα το απόγευμα για την 9η στροφή του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ και αναρριχήθηκε στη τρίτη θέση της βαθμολογίας!

Στη πρώτη τριάδα λοιπόν βρίσκεται το συγκρότημα του Θανάση Κολονιώτη ύστερα από αυτή την αγωνιστική, ενώ η ομάδα του Χρήστου Ανδρεόπουλου παρά τις προσπάθειες για θετικό αποτέλεσμα, έμεινε στην όγδοη θέση με δώδεκα βαθμούς.

Λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο, ο Διονύσης Βόπης στη προσπάθεια να διώξει μετά από τη σέντρα του Περικλή Γκόλαντα έστειλε άθελα του τη μπάλα στα δίχτυα του Ατρόμητου, με το 1 – 0 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 62ο λεπτό της συνάντησης, οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με σκόρερ τον Περικλή Γκόλαντα με ωραίο πλασέ αφού πρώτα είχε «κλέψει» τη μπάλα από αμυντικό της Βαμβακούς. Δώδεκα λεπτά μετά, ο Ιπποκράτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, με σκόρερ και πάλι τον έμπειρο επιθετικό έπειτα από εξαιρετική κάθετη πάσα του Γιώργου Μπλάνα.

Το τελικό 4 – 0 για το σύνολο του Θανάση Κολονιώτη «έγραψε» ο Τσουμάνης με ωραίο τελείωμα ύστερα από σέντρα του Μαραμή στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Πάντως, πολλά παράπονα εκφράζουν οι άνθρωποι της Βαμβακούς από τον διαιτητή της αναμέτρησης κ. Νικολάου για τις αποφάσεις που πήρε στο παιχνίδι απέναντι στον Ιπποκράτη.

Ιπποκράτης (Θανάσης Κολονιώτης): Σκάρλος, Κλιάφας, Καλόγηρος, Κατσιαφλάκας (55′ Τσιρογιάννης), Μονάντερος, Τσουμάνης, Μπούζο, Μπλάνας, Φραχόλι Οτ. (78′ Παπαδημητρίου), Γκόλαντας (82′ Φλώρος), Δημόπουλος (68′ Μαραμής).

Ατρόμητος Βαμβακούς (Χρήστος Ανδρεόπουλος): Σακελλαρίου, Ξυνογαλάς, Γκούνης (76′ Αρσενόπουλος Β.), Μακρής, Μορφογιάννης, Βόπης, Θανόπουλος (71′ Στεργιόπουλος), Φλώρος (46′ Βασιλόπουλος), Αρσενόπουλος Ευάγγ., Τσιτσικλής, Τασιόπουλος (65′ Αζάς).