Κέρδισε με ανατροπή ο Πανιώνιος!

Την εντός έδρας νίκη με ανατροπή του σκορ από 0 – 1 σε 4 – 1 πανηγύρισε ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης απέναντι στην Ακαδημία Τυρνάβου στην 6η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας!

Μετά από δύο συνεχόμενες ήττες η ομάδα του Αποστόλη Κορομηλά επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες κι έφθασε τους δέκα βαθμούς και τη δέκατη θέση στον πίνακα της βαθμολογίας.

Στον αντίποδα, το σύνολο του Νίκου Κεχαγιά αν και προηγήθηκε στο σκορ στο πρώτο μέρος του αγώνα, δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το εν λόγω παιχνίδι κι έμεινε στους οκτώ βαθμούς και την ένατη θέση…

Στο 9ο λεπτό ο Παναγιώτης Παϊτέρης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Ακαδημίας Τυρνάβου με προσπάθεια του, ενώ λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, ο Κώστας Ζυγογιάννης πέτυχε το 0 – 1 για τους φιλοξενούμενους και πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ υπέρ τους.

Στο δεύτερο μέρος και στο 52′, ο Παναγιώτης Κίτσας αρχικά σημείωσε την ισοφάριση του σκορ και τέσσερα λεπτά μετά, ο Παναγιώτης Παϊτέρης έκανε την ολική ανατροπή του σκορ και το 2 – 1.

Στο 68ο λεπτό ο Πανιώνιος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1 με σκόρερ τον Χαν, ενώ προς το τέλος και στο 86′ οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο με την αποβολή του Χρήστου Σκέντζα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το τελικό 4 – 1 για την ομάδα του Αποστόλη Κορομηλά διαμορφώθηκε στο 90ο λεπτό, χάρη σε γκολ που πέτυχε ο Παναγιώτης Κίτσας και παράλληλα σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Κίτσας Ι., Δημόπουλος, Σκέντζας Χρ. Πρ., Κοτρώτσιος Χρ., Σκέντζας Β., Παπαγεωργίου (65′ Κίτσας Γερ.), Ελιζόπουλος Σ., Παϊτέρης Π. Ν., Κοτρώτσιος Αθ., Χαν, Κίτσας Π.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Καρκατσέλας, Άλα (85′ Αγραφιώτης), Πότσης Γ., Παπαγεωργίου Κ., Καραγιάννης, Παπαχατζής Β., Μουκούλης (85′ Παπαγεωργίου Γ.), Παπαχατζής Ι., Ζυγογιάννης, Τσένα, Χατζηκρανιώτης (75′ Παπαδόπουλος Ηλ.).