Κέρδισε το Κουτσόχερο και πάει στο «Βιολογικό» για… πρωτάθλημα!

Μία ακόμη σπουδαία νίκη πέτυχε ο Κεραυνός Δένδρων στο πλαίσιο της 20ης Αγωνιστικής του 4ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, κερδίζοντας της μαχητική Φορτούνα Κουτσοχέρου με 2 – 1.

Η ομάδα του Κουτσοχέρου αν και βρήκε απάντηση στο… γκολ από τα αποδυτήρια των γηπεδούχων, δεν κατάφερε να φύγει ούτε με τον βαθμό της ισοπαλίας από το γήπεδο των Δένδρων, γνωρίζοντας την ήττα από τον πρωτοπόρο του 3ου Ομίλου, Κεραυνό Δένδρων, που διαμόρφωσε το υπέρ του 2 – 1 από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Έτσι ο Κεραυνός Δένδρων πάει στο ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης στο «Βιολογικό» με την… προίκα των πέντε βαθμών της απόστασης τους, σε ένα πρωτάθλημα όπου η ομάδα τουτ Μίλτου Ταυλαρίδη δεν έχει ηττηθεί ακόμη.

Μόλις στο 9ο λεπτό οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Καλούπα να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα του Μπαταβάνη μετά απο γύρισμα του Ενέου Μπακού. Οι φιλοξενούμενοι όμως ισοφάρισαν άμεσα με «δράστη» τον Τασιούλη που μετά από πάσα του Παζάρα και «λόμπα» πάνω από τον Κωστόπουλο ισοφάρισε προσωρινά το σκορ.

Το προβάδισμα εκ νέου στους γηπεδούχους έδωσε στο 42ο λεπτό ο Μπακού. Ο Πέρπερας ανατράπηκε από τον Μπαταβάνη, με τον κ. Καραγιάννη να δείχνει την άσπρη «βούλα» του πέναλτι. Πέναλτι που μετουσίωσε σε τέρμα ο Μπακού για το τελικό 2 – 1.

Αξίζει να σημειωθεί πως στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με εννέα ποδοσφαιριστές. Με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα αποβλήθηκαν οι Μπακογιάννης (60′) και Γιώργος Τσιάμης (83′).

Κεραυνός Δένδρα (Μίλτος Ταυλαρίδης): Κωστόπουλας, Κωστάκης, Κουσιάνας, Τασιούλας, Σκριάπας, Γκαμπέτας, Μπακού, Γκάτης, Πέρπερας, Βόραδας, Καλούπας.

Φορτούνα Κουτσοχέρου (Βασίλης Σαγώνας): Μπαταβάνης, Τσιρογιάννης (30′ Κουμαντζιάς), Μητράκας, Τάσιος, Τσιάμης Β. (17′ Μπακογιάννης), Τσιάμης Γ., Χατζής, Αζέπης (80′ Τσιούτσιας), Παζάρας, Σιούτας, Τασιούλης (70′ Καπνοπουλος).